"Powiedz mi to jeszcze raz" - Kasia Sawczuk i Mattia Rosinski w podróży przedślubnej w Storytel

Najnowsze słuchowisko Storytel to romantyczna i pełna humoru opowieść drogi o Parze Młodej, która tuż przed ślubem wybiera się w szaloną podróż.

Podobno nieważna jest sama podróż, ale to, kto ci w niej towarzyszy. Może jednak akt podróży ma znaczenie? Dla Poli i Milo wyprawa przez pół Polski, na Hel, do miejsca, w którym się poznali, staje się okazją do oderwania się od codzienności i bycia tylko dla siebie. Co jednak, gdy refleksja nad wspólną przyszłością odsłoni prawdę o tym, że marzenia zakochanych są różne?

"Powiedz mi to jeszcze raz" czerpie z najlepszych wzorców komedii romantycznych i opowieści drogi, by opowiedzieć historię pary, która już się w sobie zakochała, a teraz musi na nowo rozpalić ogień tego uczucia.

W role zakochanych wcielą się aktorka i piosenkarka Kasia Sawczuk (Effy) oraz piosenkarz Mattia Rosinski, jeden z założycieli zespołu BEMY. W ramach pracy nad produkcją Storytel para miała również okazję, by po raz pierwszy nagrać wspólną piosenkę.

Podarowaliśmy naszym bohaterom dawkę szczerej miłości - mówi Sawczuk. I rozwija myśl, dlaczego akurat ta historia tak przemówiła do niej i do Rosinskiego: Myślę, że z tym tekstem utożsamić się może wiele młodych osób, nie tylko będących w relacji. W polskiej kulturze od małego jesteśmy wrzucani w mocne ramy tego co WYPADA, co POWINNIŚMY, a czego NIE, co potrafi z kolei bardzo mocno odbijać się w przyszłości i przeszkadzać w samodzielnym podejmowaniu decyzji. Burzy asertywność. Tak było w przypadku Milo i Poli. Dali się ponieść presji otoczenia.

Materiał promocyjny

Dla piosenkarza praca nad słuchowiskiem była czymś nowym, ale i sporym wyzwaniem. Średnio potrafię czytać po Polsku, a grać to już w ogóle - wyznaje. Szybko dodaje przy tym: Na szczęście miałem świetną nauczycielkę, czyli Kasię. Pomogła mi przygotować się na tyle, że byłem wstanie zrozumieć emocje naszych bohaterów. Pierwszy raz miałem okazję obserwować niektóre z metod aktorskich Kasi, zobaczyć ogromną paletę jej umiejętności i to, jak pracuje jej wyobraźnia. 

Oprócz nich w słuchowisku wystąpili m.in. Józef Pawłowski, Jakub Wieczorek, Anna Apostolakis, Weronika Humaj oraz Filip Kosior jako narrator.

Premierze "Powiedz mi to jeszcze raz" w Storytel towarzyszy kręcony kamerą analogową zwiastun, którego reżyserką była Dorota Szulc, a operatorem Jakub Stoszek. Szulc jest również autorką sesji fotograficznej promującej słuchowisko, stworzyła również jego okładkę.

Dorota Szulc tak mówi o wyborze kamery analogowej do tego projektu: Gdy mam mówić o emocjach, to chcę to robić najdelikatniej, jak się da, ponieważ sama materia z założenia taka właśnie dla mnie jest. W każdej kreatywnej formie tworzenia zabieram głos poprzez narzędzie, dla danej dziedziny dedykowane. Muzyk wyrazi się dźwiękiem, pisarz słowem, malarz obrazem, w fotografii mówię zdjęciem, zaś w filmie to obraz ruchomy jest moim językiem. I jak wyobrażam sobie głos, który mówi o emocjach, to jest on ciepły, delikatnie szumiący – dokładnie jak obraz z rolki filmu, w zapisie analogowym, ze wszystkimi swoimi niedoskonałościami.

 

Autorem scenariusza słuchowiska „Powiedz mi to jeszcze raz" jest Przemek Corso. Za reżyserię odpowiadał Marcin Kardach, a producentem kreatywnym scenariusza był Marcin Zwierzchowski. W rolach głównych wystąpili Kasia Sawczuk oraz Mattia Rosinski.

Słuchowisko: https://www.storytel.com/pl/books/powiedz-mi-to-jeszcze-raz-2543231

Dzień ślubu Poli i Milo zbliża się wielkimi krokami. To, co powinno być świętem miłości i celebracją pierwszego kroku na nowej drodze ich wspólnego życia zostaje jednak przyćmione przez chaos przygotowań i stres związany z presją oczekiwań rodziny.

A gdyby tak rzucić to wszystko i pojechać… na Hel?

"Powiedz mi to jeszcze raz" to zapis szalonej podróży przedślubnej, w czasie której przyszli Młodzi chcą oderwać się od wszystkiego i przez chwilę być tylko ze sobą. Zaczynają więc od „pożyczenia" ukochanego auta ojca.

Wspólna droga będzie dla zakochanych czasem refleksji nad ich związkiem i planami na przyszłość. Pola i Milo będą musieli odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno pragną tego samego i czy ich wizje wspólnego życia w pełni się pokrywają.

"Powiedz mi to jeszcze raz" to słuchowisko na bazie scenariusza Przemka Corso, z Mattią Rosinskim i Kasią Sawczuk w rolach głównych.

Materiał promocyjny PR marki Storytel.

Copyright © Agora SA