Zygmunt Chajzer po prostu to zrobił. Pokazał zdjęcie z rodziną z Ukrainy, którą przyjął pod swój dach. "Łza się kręci"

Zygmunt Chajzer to człowiek czynu. Na Instagramie nie obwieszczał wcześniej, że planuje pomóc rodzinie z Ukrainy. Fani dowiedzieli się wszystkiego, gdy wrzucił zdjęcie. - Moi goście - oznajmił.

Więcej o formach pomocy i wsparcia osobom z Ukrainy przeczytasz na Gazeta.pl

Zygmunt Chajzer nie pisał na Instagramie o zbiórkach, nie zachęcał do pomocy osobom z Ukrainy, a po prostu zaprosił całą rodzinę pod swój dach. Wzruszające zdjęcie z czterema kobietami i dzieckiem, które wreszcie mogą czuć się bezpiecznie w Polsce, zamieścił na swoim profilu. 

Zobacz wideo Małgorzata Ohme o "ataku paniki" Filipa Chajzera. "Może to było niefortunne. Ale Filip taki jest"

Zygmunt Chajzer pomógł rodzinie z Ukrainy

Zygmunt Chajzer wyjaśnił, że przetransportowanie rodziny z Ukrainy do Polski trwało ponad dobę. Najpierw wydostanie z miasta lub wsi, później oczekiwanie na granicy, aż w końcu wyjazd do miejsca docelowego, którym jest dom prezentera. 

Moi goście z Ukrainy. Po trwającej ponad dobę podróży z dziećmi na rękach, wreszcie w Warszawie. Bezpiecznie i spokojnie. Trochę ciasno, ale nie to jest najważniejsze. Witajcie w Polsce!
 

Na zdjęciu z Chajzerem znalazły się cztery kobiety i dziecko. To aż pięć osób, którym zapewnił tymczasowy dom i pozwolił uciec z kraju, w którym trwa wojna. 

Internauci reagują na gest Zygmunta Chajzera 

Osoby, które obserwują profil Zygmunta Chajzera, nie mogły wyjść z podziwu. Wzruszenie, zaskoczenie, łzy - takie słowa padały w komentarzach. 

Łza się kręci.
Boże, aż łzy same napływają do oczu... Jakie to piękne.
Zygmunt, jesteś wielki - pisali mu.

Mamy nadzieję, że każda osoba z Ukrainy, która będzie potrzebowała pomocy i schronienia, otrzyma je w Polsce. 

Zobacz też: Julia Kamińska spotkała się z odmową, gdy chciała wynająć mieszkanie dla matki z dzieckiem z Ukrainy. "Jestem zdruzgotana"

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna 

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa 

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy 

Więcej o: