Zygmunt Chajzer grzmi nad ochroną zdrowia w Polsce. "To jest dramat. System nie działa jak należy"

Zygmunt Chajzer pochylił się nad stanem ochrony zdrowia w kraju. Słowa prezentera nie napawają optymizmem.

Więcej aktualności znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Na początku 2021 roku Zygmunt Chajzer zdradził, że zmagał się z nowotworem. Przed wizytą w szpitalu okazało się ponadto, że ma koronawirusa. Musiał przejść kwarantannę i dopiero po jej zakończeniu mógł kontynuować leczenie. Choć zabieg przeszedł zgodnie z planem, to prezenter wrócił pamięcią do tego czasu, aby podzielić się spostrzeżeniami na temat polskiej ochrony zdrowia.

Zobacz wideo Małgorzata Ohme o "ataku paniki" Filipa Chajzera. "Może to było niefortunne. Ale Filip taki jest"

Zygmunt Chajzer krytykuje ochronę zdrowia

Chajzer zdradził w tygodniku "Na żywo", że to jego syn Filip namówił go na wizytę u lekarza. Prezenter nie skarżył się na zbyt duże dolegliwości.

W zasadzie nic mi wcześniej nie dolegało. Filip usilnie mnie namawiał na wizytę. Gdyby nie to, pewnie długo nie wiedzielibyśmy, że coś dzieje się w moim organizmie - opowiada Chajzer. 

Prezenter przy okazji skrytykował ochronę zdrowia. Według jego oceny pandemia spowodowała, że system nie działa tak, jak powinien. 

W kręgu moich znajomych były osoby, które odeszły, choć nie bezpośrednio z powodu COVID-19, tylko w związku z inną chorobą. I to jest dramat. System nie działa jak należy. Służba zdrowia traci swoją moc, nie ma czym walczyć, wszystko jest odkładane na później przez pandemię - tłumaczy Chajzer w "Na żywo".

Chajzer już wcześniej wspominał o trudnym czasie spędzonym w szpitalu. Z powodu zakazu odwiedzin, jego pobyt był bardzo samotny. Apelował także do swoich odbiorców, by mimo ograniczeń związanych z pandemią badali się i sprawdzali swój stan zdrowia.

Zgadzacie się z opinią Chajzera?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.