Wzruszający gest dyrygenta Filharmonii Narodowej. Koncert zaczął hymnem Ukrainy

Podczas dzisiejszego koncertu w Mediolanie jako pierwszy zabrzmiał hymn Ukrainy. Dyrygent Andrzej Boreyko uczynił to w geście solidarności z narodem ukraińskim.

Bądź na bieżąco. Więcej o wojnie w Ukrainie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

W nocy z środy na czwartek wojska rosyjskie wtargnęły na teren Ukrainy. Od tego momentu cały świat zamarł. Wszyscy szeroko głoszą sprzeciw i oburzenie wobec bezpodstawnego ataku Władimira Putina. Głowy największych państw świata oraz najważniejsze instytucje nakładają kolejne sankcje na wschodniego agresora. Głos zabierają gwiazdy, politycy, które oferują pomoc narodowi ukraińskiemu. W takiej chwili nawet najmniejszy gest jest ważny. Jeden z bardziej wzruszających wykonał Dyrektor Artystyczny Filharmonii Narodowej w Warszawie — Andrzej Boreyko.

Zobacz wideo Relacja mieszkanki Równego w Ukrainie. "U nas taka " dyskoteka" już od godziny. Tutaj szkolenie, żeby ludzie znaleźli swoje schrony"

Dyrygent rosyjskiego pochodzenia oddaje hołd Ukrainie podczas koncertu

W piątkowy wieczór w Mediolanie maestro Andrzej Boreyko, dyrygent polsko-rosyjskiego pochodzenia, Dyrektor Artystyczny Filharmonii Narodowej w Warszawie, grał koncert wraz z Orchestra Sinfonica di Milano Giuseppe Verdi. W programie były utwory Dmitrija Szostakowicza i Edvarda Griega, jednak w ostatniej chwili dodano jeden punkt. Koncert rozpoczął się od hymnu Ukrainy.

Dyrektor Artystyczny Filharmonii Narodowej - Andrzej Boreyko - w geście solidarności z narodem ukraińskim - rozpocznie swój dzisiejszy koncert w Mediolanie (z Orchestra Sinfonica di Milano Giuseppe Verdi) - hymnem Ukrainy.

Decyzja przypadła do gustu wielu internautom, którzy w komentarzach nie kryli zadowolenia.

Brawo Maestro!
Dziękuję.
Klasa.

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Relacja na żywo

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.