Angelina Jolie przejęta losem Ukraińców. Jej organizacja niesie pomoc na miejscu. "Jesteśmy w Ukrainie, nie opuściliśmy jej"

Wojna wróciła do Europy. W Ukrainie giną żołnierze i cywile. Angelina Jolie opublikowała oświadczenie, w którym wyraża swoją troskę o naszych wschodnich sąsiadów. Organizacja, której jest ambasadorem niesie pomoc na miejscu.

Więcej informacji na temat wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W nocy z środy na czwartek świat się zmienił. Rosja, nie mając ku temu żadnych podstaw, zaatakowała nikomu niezagrażającą Ukrainę. Głosy oburzenia i powszechnego potępienia wobec zbrodniczego działania Władimira Putina słychać na całym świecie. Głowy kolejnych państw ogłaszają pakiet ekonomicznych sankcji wymierzonych w agresora. Słowa sprzeciwu wypowiadają nie tylko przywódcy zachodnich krajów, ale również znani na całym świecie aktorzy, piosenkarze czy sportowcy. Teraz na temat wojny w Ukrainie wypowiedziała się również Angelina Jolie. Zapowiedziała, że zaangażuje się w pomoc ofiarom rosyjskiej agresji.

Zobacz wideo Ukrainka konfrontuje się z rosyjskim żołnierzem. "Jesteście okupantami, wrogami"

Angelina Jolie zapowiada pomoc ofiarom wojny w Ukrainie

Wbrew twierdzeniom kremlowskiej propagandy, rosyjskie jednostki wojskowe atakują również ludność cywilną Ukrainy. Mieszkańcy Kijowa chowają się przed bombami w tunelach metra. Nasi sąsiedzi uciekają przed wojną, jak najdalej na zachód. Wielu z nich już przybyło do Polski, kolejni dotrą do nas w następnych dniach i tygodniach. Angelina Jolie na Instagramie napisała, że modli się za Ukraińców. 

Tak, jak wielu z was, ja także modlę się za Ukraińców. Ja i moi koledzy związani z UNHCR skupiamy się na niesieniu pomocy i zapewnieniu podstawowych praw człowieka uchodźcom, którzy musieli opuścić swój kraj. Widzieliśmy już raporty na temat ofiar i osób, które uciekały z własnych domów w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, co się dalej wydarzy, ale to bardzo ważny moment zarówno dla obywateli Ukrainy, jak i z perspektywy prawa międzynarodowego.
 

Profil UNHCR wprost poinformował, że wolontariusze tej organizacji są obecni na terenie Ukrainy i starają się pomagać poszkodowanym.

Jesteśmy w Ukrainie, nie opuściliśmy jej. Jesteśmy gotowi do udzielania pomocy. Mamy finansowe zapasy, by nieść pomoc potrzebującym.
 

UNHCR to jednostka działająca z ramienia Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jej zadaniem jest prowadzenie starań na rzecz ochrony uchodźców i rozwiązywania ich problemów na całym świecie. Angelina Jolie jest ambasadorem organizacji od 2001 roku.

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Relacja na żywo

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa 

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.