Co za koszmary. Te gwiazdy przesadziły ze stylizacjami na MET Gali [ZDJĘCIA]

Artyści zaskoczyli stylizacjami na MET Gala 2024. Nie wszystkie możemy zaliczyć do w pełni udanych. U Lizzo coś poszło na tak, Doja Cat pojawiła się w mokrym podkoszulku, a Lana Del Rey była drzewem.

MET Gala jest jednym z najważniejszych modowych wydarzeń na świecie, w którym co roku znane osoby prezentują kreacje z pogranicza mody i sztuki. Każda edycja ma swój dress code - tym razem motyw opisywany był jako "The Garden of Time", czyli "Ogród czasu". W jego zrozumieniu kluczowa jest lektura opowiadania J. G. Ballarda o tym samym tytule. Podpowiadamy, że wiążą się nim motywy kwiatowe, upływający czas, świętowanie natury, przedstawienia fauny i flory. W naszej galerii znajdziecie stylizacje gwiazd, które mogą budzić wątpliwości.

Zobacz wideo Joanna Horodyńska o stylu księżnej Kate. Ma wątpliwości

Lana Del Rey na MET Gala 2024 przypominała drzewo

Jedną z ciekawszych stylizacji wybrała Lana Del Rey. Z długiej, ziemistej kreacji artystki wyrastały... korzenie. Na głowie znajdowała się korona wykonana z błyszczących gałązek, podtrzymująca masywny beżowy welon, zarzucony jej głowę, ramiona i tułów. Look był nawiązaniem do projektu Alexandra McQueena z 2006 roku. Wejdźcie do galerii, aby zobaczyć Lana Del Rey w roli drzewa. 

Lizzo na MET Gala 2024 chciała być różą, a była... pizzą

Lizzo chciała się zaprezentować jako roślina. Nakrycie głowy piosenkarki przypominało kwiat róży (po burzy) i zawierało płatki wzdłuż przezroczystych tkanin, które łączyły się z wysokim dekoltem jej sukni. Nakrycie głowy stanowiło oprawę twarzy piosenkarki. Jak wyszło? Mamy wątpliwości. Piosenkarka przypominała bardziej kawałek pizzy, niż różę. Pełną stylizację Lizzo znajdziecie w galerii u góry strony.

Lizzo na MET Gala 2024Lizzo na MET Gala 2024 Lizzo na MET Gala 2024, Fot. REUTERS/Andrew Kelly

Doja Cat w mokrym podkoszulku na MET Gala 2024

Doja Cat zaprezentowała się w długiej, mokrej tkaninie. Jak tłumaczyła na czerwonym dywanie, miała konkretny pomysł. "Wiem, że ludzie będą ubierać motywy kwiatowe, ale mój ulubiony kwiat jest najczęściej używany. I jest to bawełna" - przyznała. Wyjaśniła, że wybrała biały t-shirt, ponieważ jest to stylizacja ponadczasowa. "Wiedziałam, że nie będę się zbytnio wtapiać się w otoczenie, a naprawdę nie lubię tego robić" - skwitowała piosenkarka. 

Doja Cat na MET Gala 2024Doja Cat na MET Gala 2024 Doja Cat na MET Gala 2024, Fot. REUTERS/Andrew Kelly

Historia MET Gala

Historia Met Gali sięga jeszcze lat 40. Pierwszy bal został zorganizowany w 1948 roku z inicjatywy publicystki modowej Eleanor Lambert. Była to właściwie zwykła kolacja, na którą bilet wstępu kosztował zaledwie 50 dolarów.  W 1973 roku po raz pierwszy zorganizowano ją w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku z motywem "Świat Balenciagi". Wydarzenie nabrało rozmachu w 1995 roku, kiedy to stery przejęła redaktorka naczelna "Vogue" Anna Wintour.

Czyja stylizacja na Met Gala 2024 była najgorsza?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.