Doda ubrała się w mini i kozaki za kolano, a Szymon Majewski nie zdał. Tak gwiazdy wspominają maturę

Doda schowała ściągi na udzie pod butem, a podczas egzaminu Anny Muchy w szkole gościł Michael Jackson. Jesteście ciekawi, jak inne gwiazdy wspominają maturę?

Maj to bez wątpienia ważny miesiąc dla uczniów szkół średnich. Właśnie wtedy podchodzą do matury, czyli egzaminu, od którego z pozoru bardzo wiele zależy. Które gwiazdy nie zdały matury, a które ściągały? Sprawdźcie, jak nasi rodzimi celebryci wspominają ten czas.

Zobacz wideo Doda przerażona inflacją! Podnieśli jej czynsz za mieszkanie

Doda

Doda wyprowadziła się z rodzinnego Ciechanowa dość wcześnie, bo w wieku zaledwie 15 lat. Wówczas zaczęła naukę w liceum sportowym w Warszawie, łącząc ją z pracą. Artystka grała również w Teatrze Buffo. Przez nadmiar zajęć nie miała wiele czasu na przygotowanie do matury. Na naukę przeznaczyła zaledwie cztery dni, o czym kiedyś opowiedziała w rozmowie z Plotkiem.

Zdawałam maturę z polskiego, angielskiego i z biologii, którą kochałam! Nie sprawiła mi więc żadnego problemu. Matura w ogóle mnie nie stresowała. Uczyłam się do niej cztery dni, a w jej trakcie przez pierwszą godzinę jako jedyna konsumowałam na luzie pączka, popijając sok z kartonika. Przy końcówce napoju tak niechcący zasiorbałam, że wszystkie głowy naraz zwróciły się w moją stronę - wspomina Doda.

Niemałe wrażenie na innych uczniach zrobił strój Dody. Już wtedy lubiła zwracać na siebie uwagę odważnymi stylizacjami.

Na maturę ubrałam się w mini oraz kozaki za kolano i obcisłą białą bluzkę, automatycznie unikając podejrzeń nauczycieli o chowanie pod marynarką ściąg. Oczywiście byłam sprytniejsza. Miałam je schowane idealnie na udzie pod butem - dodała piosenkarka.

DodaDoda instagram.com@dodaqueen

Szymon Majewski

Szymon Majewski nie miał tyle szczęścia. Niestety nie udało mu się zdać matury, o czym sam przypomniał na Facebooku. Przy okazji zamieścił zdjęcie z tamtych czasów. Mimo że egzamin mu nie poszedł, dziennikarz ma świetne wspomnienia związane z tamtym czasem.

I tak nie zdaliśmy, ale za to fajnie wyglądaliśmy - napisał.

Szymon MajewskiSzymon Majewski Szymon Majewski Facebook

Anna Mucha

Anna Mucha nie zdradziła, co zdawała i jakie miała wyniki. Skupiła się na czymś innym, a zarazem wyjątkowym. Aktorka chodziła do liceum im. Batorego w Warszawie, a w 1996 roku w czasie matur, szkołę odwiedził Michael Jackson.

W trakcie matur w naszej szkole gościł ... Michael Jackson! Chodziłam do Batorego. Ta szkoła to piękny, rozłożysty budynek. W dniu wizyty Michaela jedno skrzydło zostało zamknięte dla maturzystów, a drugie - dla gwiazdora pop. Michaela chyba jednak przerosło zainteresowanie piszczącej polskiej młodzieży, bo w pewnym momencie uciekł ze swojej części i schował się do toalety w skrzydle dla maturzystów - opowiedziała nam aktorka. - No i pewien mój kolega w trakcie matury musiał wyjść za potrzebą. Wchodzi do łazienki, a tam Michael Jackson. To jedyny raz, kiedy żałowałam, że nie jestem facetem!

Czy Anna Mucha pamięta coś jeszcze?

Po czymś takim matura już z niczym innym mi się nie kojarzy - stwierdziła krótko.

Anna MuchaAnna Mucha East News

Magda Gessler

Magda Gessler nie zdała matury z matematyki. Ostatecznie go jednak zaliczyła, ale w drugim terminie. Na Instagramie wspomina, że był to dla niej najbardziej stresujący dzień w życiu.

Maturzyści kochani, trzymam za was kciuki. Dla mnie to był największy stres w moim życiu i często śni mi się matura! Pisemna z matmy oblana, cudem zdałam ustną. Mam nadzieję, że wam będzie lżej - napisała restauratorka.

Magda GesslerMagda Gessler Agencja Wyborcza.pl

 Tomasz Kammel

Prezenter TVP ma bardzo dobre wspomnienia związane z maturą. Jak sam przyznaje, bez niej jego życie nie potoczyłoby się tak dobrze.

Gdyby nie matura, nie dostałbym się do studium dla rehabilitantów, a potem na germanistykę. I dziś nie byłbym w miejscu, w którym jestem - mówił w wywiadzie dla Polskiego Radia.

Tomasz KammelTomasz Kammel kapif

Paulina Krupińska

Paulina Krupińska prawie spóźniła się na maturę. Tego dnia stresowała się podwójnie.

Maturę wspominam miło, oczywiście był ogromny stres i prawie nie dojechałam na egzamin z geografii. Był duży korek w Alejach Jerozolimskich w Warszawie i weszłam na salę za dwie - wspominała w rozmowie z serwisem dziendobrytvn.pl

Paulina KrupińskaPaulina Krupińska KAPiF.pl

Dorota Zawadzka

Matura bardzo zmieniła Dorotę Zawadzką, o czym ta przypomniała kilka dni temu na Facebooku. Pokazała zdjęcie przed i po.

Wszystkim maturzystkom i maturzystom łatwych tematów. Rodzicom - spokojnego dnia. PS. Jak zmieniła moje życie matura widać na załączonych obrazkach. Rocznik 1981 - napisała.

Stefano Terrazzino

Stefano Terrazzino z pochodzenia jest Włochem, ale egzamin dojrzałości zdawał w Niemczech. Co ciekawe, tancerz miał także egzamin z W-F.

Ja robiłem maturę w Niemczech. Poszło mi dobrze. Ja te przedmioty, których nie lubiłem i wiedziałem, że nie dam rady zostawiłem i skupiłem się na tych przedmiotach, w których byłem lepszy, bo matematyka, fizyka... Lepiej mi wychodziły języki. Ja na maturze zdawałem francuski, W-F i niemiecki - wspominał w rozmowie z Plotkiem.

Stefano TerrazzinoStefano Terrazzino Instagram/stefanoterrazzino

Piotr Stramowski

Piotr Stramowski nie był kujonem, więc nie uczył się systematycznie. Nic więc dziwnego, że przygotowania zostawił na ostatnią chwilę.

Ja zawsze byłem bezproblemowy i zostawiałem wszystko na ostatnią chwilę i kiedy ta ostatnia chwila przychodziła to emocje się kumulowały, i było ciężko, więc moje przygotowania do matur, teraz się przyznam przed wszystkimi, trwały z tydzień, ale poszło za pierwszym razem. Nie rzucałem się specjalnie na naukę, więc wybrałem sobie geografię i podstawowe oczywiście, czyli polski i angielski. Trzy przedmioty. To lajtowo - wspominał w rozmowie z Jastrząb Post.

Piotr StramowskiPiotr Stramowski KAPiF

Ewa Drzyzga

Dziennikarka obawiała się, że nie zda matury, a stres, który jej towarzyszył, był ogromny.

Przysięgam, że nie pamiętam tematów maturalnych, ale pamiętam, że się bardzo denerwowałam i byłam pewna, że nie zdam. Okazuje się, że się udało, ale strach ma wielkie oczy... - mówiła dla dziendobry.tvn.pl.

DDTVN ramówkaDDTVN ramówka KAPiF.pl / KAPiF.pl

A wy jak wspominacie maturę?

Więcej o: