Piotr Stramowski

Piotr Stramowski

Piotr Stramowski to polski aktor filmowy. Szerszą popularność zdobył dzięki roli policjanta Majami w filmach Patryka Vegi: "Pitbull. Nowe porządki" oraz "Pitbull. Niebezpieczne kobiety". Wcześniej grał w znanych serialach, takich jak "Na dobre i na złe" czy "To nie koniec świata".

Imię i nazwisko: Piotr Stramowski
Data urodzenia: 17 września 1987
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zawód: aktor
Żona: Katarzyna Warnke
Instagram: @piotrstramowski_official
Facebook: facebook.com/piotrstramowski.fanpage

Piotr Stramowski - początki kariery

Piotra Stramowski przyszedł na świat we wrześniu 1987 roku w Warszawie. W 2012 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Przed kamerą zadebiutował epizodyczną rolą w serialu "Ojciec Mateusz" w 2008 roku. Rok później zagrał w serialu "Siostry". W ciągu kilku kolejnych lat grywał niewielkie role w popularnych polskich serialach, takich jak: "Hotel 52", "Komisarz Alex", "Chichot losu", "Przepis na życie" oraz "Julia".
W 2012 roku związał się na dłużej z serialem "Na dobre i na złe". Zagrał psychiatrę Szymona Dryla. Rok później wcielił się w jedną z głównych postaci męskich serialu "2XL". Partnerował Elżbiecie Romanowskiej. W ciągu kolejnych dwóch lat zagrał w filmach "Test" oraz w "Spirali".

Piotr Stramowski - policjant z "Pitbulla"

Sukces przyszedł wraz z filmami Patyka Vegi. Piotr Stramowski otrzymał jedną z głównych ról. W "Pitbull. Nowe porządki" Stramowski odgrywał postać policjanta Majami. Film stał się hitem kinowym, który doczekał się drugiej części noszącej tytuł "Pitbull. Niebezpieczne kobiety". Piotr Stramowski ponownie wcielił się w postać Majami. U jego boku grała Maja Ostaszewska. Wspólnie stworzyli najbarwniejszą parę filmową ostatnich lat.

Piotr Stramowski - życie prywatne

Piotr Stramowski w lipcu 2016 roku wziął ślub z aktorką Katarzyną Warnke. Ich związek od początku wzbudzał kontrowersje, ponieważ Warnke jest starsza od męża o dziesięć lat.

piotr stramowski

Więcej o:

piotr stramowski

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.