Ołenę Zelenską pokochał świat za patriotyzm. Oto partnerki światowych przywódców. Halina Łukaszenka była widziana z mężem tylko raz

Życie prywatne polityków budzi ogromne zainteresowanie. Szczególną uwagę poświęca się również partnerkom przywódców. Część z nich z dumą towarzyszy mężom podczas oficjalnych wystąpień. Jednak nie wszystkie chcą żyć na świeczniku. Co o nich wiadomo?

Bieżące informacje na temat sytuacji na Ukrainie możecie znaleźć na stronie głównej Gazeta.pl.

W ostatnich dniach postawa Wołodymyra Zełenskiego wśród wielu budzi ogromny podziw i wzruszenie. Prezydent Ukrainy został w kraju, codziennie przemawia do narodu i razem z innymi obywatelami Ukrainy walczy z armią Władimira Putina. W tym czasie może liczyć na wsparcie żony Ołeny. Są przykładem zgranego małżeństwa, a ich historia miłości to gotowy scenariusz na film. Inne partnerki światowych przywódców również mogą pochwalić się taką relacją? Sprawdźcie sami, czym się zajmują. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Najbogatsi Rosjanie wspierają Putina... z USA czy Seszeli. Ich dzieci i bliscy pławią się w luksusie

Zobacz wideo "Długo nam mówiono, że z Ukraińcami jest coś nie tak. Dowiedliśmy, do czego jesteśmy zdolni"

Żony i partnerki światowych przywódców. Czym się zajmują? 

W ostatnich dniach świat z niepokojem obserwuje to, co dzieje się na terenach Ukrainy. Kraj ten jest niszczony przez rosyjskie wojska. Giną ukraińscy żołnierze, ale i cywile. Władimir Putin, który za wszystkim stoi, rozstał się z żoną po 30 latach małżeństwa i pozostaje w związku z kochanką. A jak wyglądają inne związki światowych polityków? 

ZOBACZ: Alina Kabajewa to domniemana kochanka Władimira Putina. Ma z nią ponoć dzieci. Co dziś robi?

Britta Ernst - żona kanclerza Niemiec

Britta Ernst jest działaczką Socjaldemokratycznej Partii Niemiec i żoną kanclerza Niemiec, Olafa Scholza. Poznali się w latach osiemdziesiątych w Jusos. Od 1998 roku są małżeństwem i tworzą szczęśliwy związek. Nie doczekali się jednak dzieci. Britta od 2019 roku jest członkiem Bundesratu. 

Britta jest największą miłością życia, niezmienną od lat. Biura przychodzą i odchodzą, a miłość pozostaje. Miłość jest najważniejszą rzeczą w moim życiu, jest ponad sukcesem politycznym. Zawsze będę to podkreślał - powiedział Scholz w wywiadzie dla portalu Bunte.de.

Żony i partnerki światowych przywódców. Czym się zajmują?Żony i partnerki światowych przywódców. Czym się zajmują? Fot. East News

Aniko Levai - żona premiera Węgier

Aniko Levai ma 58 lat i pracuje jako prawniczka. Męża poznała na studiach. Pobrali się w 1986 i doczekali się pięciorga pociech - czterech córek i jednego syna. Levai udziela się charytatywnie. W 1998 roku dołączyła do Węgierskiej Organizacji Pomocy Ekumenicznej, której jest ambasadorką. Założyła International Child Rescue Service. Według portalu biznesowo-finansowego Napi.hu, Aniko zajmuje 27. miejsce na liście najbardziej wpływowych osób na Węgrzech. W 2007 roku wydała własną książkę kucharską, a od 2010 roku jest członkiem redakcji magazynu gastronomicznego "Kuchnia Węgierska". 

Żony i partnerki światowych przywódców. Czym się zajmują?Żony i partnerki światowych przywódców. Czym się zajmują? Fot. East News

Carrie Johnson - żona premiera Wielkiej Brytanii

Carrie Johnson ma 34 lata. W ekspresowym tempie została jedną z najbardziej wpływowych kobiet w Wielkiej Brytanii. W 2021 roku wyszła za mąż za Borisa Johnsona. Ceremonia miała charakter ściśle tajny. Doczekali się dwójki dzieci. Carrie wywodzi się z wpływowej rodziny. Jest córką Matthew Symondsa, jednego z założycieli dziennika "The Independent". Żona premiera Wielkiej Brytanii wykształcenie zdobywała na Uniwersytecie w Warwick, gdzie studiowała historię sztuki i teatrologię. Polityką zainteresowała się, zanim wyszła za mąż za Johnsona, jednak porzuciła ją w 2019 r. Wówczas zajęła się PR-em w międzynarodowej organizacji pozarządowej Oceana, działającej na rzecz ochrony światowych zasobów morskich i oceanicznych. Kobieta w mediach społecznościowych nagłaśnia sprawy dotyczące nadużyć wobec zwierząt.

Boris Johnson i jego żona powitali na świecie drugie dzieckoBoris Johnson i jego żona powitali na świecie drugie dziecko Fot. Agencja Wyborcza.pl

Halina Łukaszenka - żona samozwańczego prezydenta Białorusi

Życie prywatne Aleksandra Łukaszenki jest owiane tajemnicą. Od lat u boku dyktatora nie widać jego żony Haliny, która tym samym nie pełni obowiązków pierwszej damy. Pobrali się w 1975 roku, ale mówi się, że od 1994 pozostają w nieformalnej separacji. Wiadomo, że poznali się jeszcze w czasach szkolnych, a Łukaszenka długo musiał starać się o jej względy. Doczekali się dwóch synów. Halina Łukaszenka z wykształcenia jest historykiem. Nie mieszka jednak z mężem w Mińsku. Autorzy książki "Łukaszenka. Niedoszły car Rosji" uważają, że przebywa w rodzinnym domu w Ryżkowiczach, który jest otoczony murem. Halina znajduje się pod opieką służb, a wieś w której mieszka ma być pilnie strzeżona. Tylko raz pokazali się publicznie, podczas delegacji służbowej w Jerozolimie.

Nie brakuje za to medialnych doniesień o kolejnych romansach Łukaszenki z coraz to młodszymi kobietami. Jakiś czas temu "The Times" donosił, że dyktator jest w związku z 22-letnią Miss Białorusi, Mariją Wasiliewicz. Wielokrotnie była widywana publicznie u boku dyktatora. 

ZOBACZ: "Times": Łukaszenka i 22-letnia Miss Białorusi są parą. Z żoną się nie pokazuje

Gauthier Destenay - mąż premiera Luksemburga

Gauthier Destenay ma 42 lata, jest architektem i mężem premiera Luksemburga. W 2010 roku zawarli partnerski związek cywilny, a pięć lat później stanęli na ślubnym kobiercu. Luksemburg jest jedynym krajem na świecie, w którym szefem i wiceszefem rządu są homoseksualiści. Otwarcie o swojej orientacji powiedział również Etienne Schneider, ekonomista i wicepremier.

Żony i partnerki światowych przywódców. Czym się zajmują?Żony i partnerki światowych przywódców. Czym się zajmują? Fot. Instagram/ xavier.bettel

Brigitte Macron - żona prezydenta Francji 

Pierwsza dama Francji to uściślenie klasy i elegancji. Brigitte Macron jest starsza od swojego męża o 24 lata. Pracowała jako nauczycielka francuskiego i łaciny. Tak poznała swojego męża. W 1992, gdy Emmanuel Macron miał 15 lat, zaczął się ich romans. To polityk miał zainicjować związek. Gdy romans z nauczycielką wyszedł na jaw, rodzice Macrona wysłali go do Paryża, by tam dokończył naukę i zdał maturę. W czerwcu 1974 Brigitte poślubiła francuskiego bankiera André Louisa Auzière’a, z którym doczekała się trojga dzieci. Relacja nie przetrwała, a Brigitte rozwiodła się z mężem w 2006 roku. Zaledwie 12 miesięcy później wyszła za mąż za Emmanuela Macrona. Porzuciła pracę, by poświęcić się dbaniu o wizerunek męża. Polityk zapowiadał, że w podzięce za wsparcie, zamierza stworzyć dla żony stanowisko, co zresztą uczynił. Brigitte zajmuje się polityką antydyskryminacyjną i chętnie towarzyszy mężowi podczas publicznych wystąpień. 

Emanuell Marcon, Brigitte MacronEmanuell Marcon, Brigitte Macron Blondet Eliot/ABACA/East News

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.