"Times": Łukaszenka i 22-letnia Miss Białorusi są parą. Z żoną się nie pokazuje

Nie tylko gwiazdy Hollywood mają słabość do młodszych partnerek. Teraz mówi się, że Aleksander Łukaszenko od jakiegoś czasu jest ponoć w związku z Miss Białorusi. Dzieli ich spora różnica wieku.

O życiu prywatnym Aleksandra Łukaszenki nie wiadomo za wiele. Brytyjska gazeta "The Times" donosi jednak, że dyktator jest w związku z 22-letnią Miss Białorusi. Chodzi o Mariję Wasiliewicz.

Aleksander Łukaszenka i Marija Wasiliewicz są parą?

Marija Wasiliewicz została Miss Białorusi w maju 2018 roku. Jak się okazuje, zwycięstwo w konkursie było dla niej nie tylko początkiem kariery, ale też prawdopodobnie początkiem miłości. "The Times" donosi, że od tamtej pory była wielokrotnie widywana publicznie u boku Aleksandra Łukaszenki. Przypomnijmy, że dyktator ma 65 lat. Para pojawiała się razem między innymi na państwowych festiwalach oraz na mistrzostwach świata w piłce nożnej w Rosji. Co więcej, bawili się też razem na balu noworocznym w Mińsku. Relacja z imprezy była wówczas emitowana w telewizji.

Wiele wskazuje na to, że Marija Wasiliewicz ma również polityczne aspiracje. W niedzielę została najmłodszą deputowaną w białoruskim parlamencie. Szefowa białoruskiej Centralnej Komisji Wyborczej twierdzi, że obywatele będą zachwyceni obecnością Miss Białorusi w polityce. Ona sama jest jednak innego zdania. Uważa bowiem, że o miejsce w parlamencie powinni ubiegać się ludzie "dojrzali".

Łukaszenko i jego 22-letnia partnerkaŁukaszenko i jego 22-letnia partnerka Maxim Guchek / Maxim Guchek/BelTA/TASS

Warto dodać, że Aleksander Łukaszenka jest oficjalnie żonaty, jednak publicznie nigdy nie towarzyszyła mu pierwsza dama. Według medialnych doniesień, żona prezydenta Białorusi Halina Radziwonauna mieszka samotnie we wsi Ryżawicze pod Szkłowem i skończyła 60 lat.

Nie pojawia się publicznie i tylko raz udzieliła wywiadu w 2005 roku, gdy pracowała jako główny specjalista ds. leczenia sanatoryjnego przy Szkłowskim Komitecie Wykonawczym. Gdy została zapytana, dlaczego nie żyje u swojego męża, odpowiedziała, że "sama wybrała sobie takie życie". Halina urodziła syna Wiktora. Aleksander Łukaszenka w towarzystwie żony był widziany ostatni raz ponad 25 lat temu.

Co jednak ciekawe, białoruski prezydent zawsze miał słabość do uczestniczek konkursów piękności. W 1998 roku był widywany u boku Swietłany Kruk, która została Miss Białorusi, a następnie została nawet Miss Świata! Cztery lata później prezydent był widywany u boku Swietłany Korolowej.

Anja Rubik pokazała kulisy MET Gali. Bawiła się z Miley Cyrus:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.