Olejnik woli nazwisko panieńskie, a Amaro przejął je od byłej żony. Te gwiazdy naprawdę nazywają się zupełnie inaczej

Nie wszystkie gwiazdy polskiego show-biznesu w rzeczywistości nazywają się tak, jak się przedstawiają. Prawdziwa tożsamość wielu z nich może zaskoczyć.

Gosia Andrzejewicz urodziła się jako Małgorzata Andrzejczuk, a Violetta Villas jako Czesława Gospodarek. Gwiazdy od dawna kombinowały z nazwiskami tak, aby ułatwiały im pracę w show-biznesie. Na liście m.in. Gessler, Amaro i Szyc. 

Zobacz wideo Monika Olejnik o trudnym zapraszaniu gości do "Kropki nad i"

Sypialnie gwiazdAnna Bardowska pokazała sypialnię. Łóżko eleganckie, podobne ma Rozenek

Olejnik wróciła do panieńskiego nazwiska, a Amaro przejął je od pierwszej żony

Monika Olejnik to jedna z najpopularniejszych polskich dziennikarek, która słynie z ciętego języka i trafnych ripost. Jak się okazuje, gospodyni "Kropki nad i" naprawdę nazywa się Monika Ewa Wasowska. To nazwisko jej byłego męża, Grzegorza Wasowskiego, dziennikarza i satyryka, które po rozwodzie postanowiła zatrzymać. Na co dzień posługuje się jednak panieńskim nazwiskiem. 

Monika OlejnikMonika Olejnik https://www.instagram.com/p/CRt7ZSPh15Q/

Ostatnio media rozpisywały się o drugim ślubie Lary Gessler. Z pewnością nie wszyscy wiedzą, że prawdziwe imię córki słynnej restauratorki to Aleksandra. Internauci odkryli to w ogólnodostępnym Krajowym Rejestrze Sądowym. Ona sama zdążyła się już do tego odnieść.

Kiedy się urodziłam, moi rodzice nie mogli zarejestrować imienia Lara, bo nie było go w spisie imion. Wybrali więc imię Aleksandra, mimo że to imię nigdy mi nie towarzyszyło poza urzędowym obiegiem - powiedziała.

Lara GesslerLara Gessler KAPiF

Kolejną znaną kobietą w polskim show-biznesie, która posługiwała się innym imieniem, jest Martyna Wojciechowska. Podróżniczka tak naprawdę miała na imię Marta, jednak jakiś czas temu zdecydowała się zmienić imię w urzędzie.

Martyna WojciechowskaMartyna Wojciechowska fot. Instagram @martyna.world

Borys Szyc urodził się w Łodzi w 1978 roku jako… Borys Michalak. Jest absolwentem warszawskiej Akademii Teatralnej, którą ukończył w 2001 roku. Od czasu dyplomu aktor nie używa już prawdziwego nazwiska. Ponoć po tej nieoczekiwanej zmianie skonfliktował się z niektórymi członkami rodziny.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych 2021. Konferencja prasowa filmu 'Bo we mnie jest seks'Festiwal Polskich Filmów Fabularnych 2021. Konferencja prasowa filmu 'Bo we mnie jest seks' Fot. Bartosz Bańka / Agencja Wyborcza.pl

Wojciech Modest Amaro, restaurator i juror "Top Chefa", należy do grona znanych mężczyzn, którzy przyjęli nazwisko po żonie. Choć para się rozwiodła, znany restaurator nie wrócił do rodowego nazwiska. Z domu nazywa się Basiura.

Książę Filip i książę WilliamKsiążę Filip nie mógł powstrzymać się na pogrzebie Diany. Złamał protokół

Wojciech Modest AmaroWojciech Modest Amaro KAPIF.pl

Które nazwisko najbardziej was zaskoczyło?

Więcej o: