Kalczyńscy to rodzina z ciekawą historią. Zaręczyny po dwóch tygodniach, pasje. Nie zabrakło też wielkiej straty

Rodzice Anny Kalczyńskiej poznali się, kiedy Halina chodziła na studia. To oni jako pierwsi zapisali się w polskim show-biznesie. Wiemy, co słychać u ich córek.

Więcej ciekawych newsów o rodzinach gwiazd przeczytasz na Gazeta.pl

Halina Rowicka rozpoczęła karierę teatralną już jako studentka

Podróż po drzewie genealogicznym Kalczyńskim rozpoczynamy od rodziców dziennikarki. Halina Rowicka ukończyła studia na warszawskiej PWST, gdzie zagrała w dyplomowym spektaklu Wojciecha Młynarskiego u boku Wiktora Zborowskiego i Marii Winiarskiej. Jako studentka poznała przyszłego męża, Krzysztofa Kalczyńskiego. Do ich pierwszego spotkania doszło na obozie studenckim w Olsztynku, gdzie mężczyzna był instruktorem. 

Zobacz wideo Anna Kalczyńska razem z siostrą tańczy na plaży

Rodzice Anny Kalczyńskiej zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia. 

Krzysztof Kalczyński po powrocie do Warszawy nie mógł zapomnieć o dziewczynie, która od razu skradła mu serce. Z całych sił starał się, aby jak najszybciej doszło do kolejnego spotkania. Udało mu się zorganizować imprezę, na którą zaprosił Halinę Rowicką. Wtedy poprosił ją do tańca, a już dwa tygodnie później postanowił się oświadczyć. Aktorka w rozmowie dla "Tele Tygodnia" wyznała, że jej mąż od zawsze był uważany za wolnego ptaka. Wszystko zmieniło się, kiedy poznał kobietę swojego życia.

Powiedział: "Zawstydzę moją siostrę, która uważa mnie za wolnego ptaka, bo właśnie znalazłem kobietę mojego życia". "Wariat!", pomyślałam i roześmiałam się, udając, że to żart. Po dwóch tygodniach były zaręczyny - Halina Rowicka wspomina zaręczyny z Krzysztofem Kalczyńśkim.

Halina Rowicka i Krzysztof KalczyńskiHalina Rowicka i Krzysztof Kalczyński Kapif

Ślub Kalczyńskich odbył się w 1973 roku, tuż po obronie dyplomu Haliny Rowickiej. Jak w każdym małżeństwie bywały gorsze i lepsze chwile. Po przeminięciu pierwszego zauroczenia silne charaktery pary zaczęły dawać o sobie znać, jednak miłość zwyciężyła. Razem przeżyli 46 pięknych lat.

Jestem energiczna, na wiele rzeczy reaguję żywiołowo. Krzysztof jest bardziej stateczny i czasem narzeka, że wszystko robię pod prąd. Na dodatek na każdy temat mam własne zdanie - wyznała Halina Rowicka w rozmowie z magazynem "Viva!".

Halinę Rowicką i Krzysztofa Kalczyńskiego łączył wspólny zawód

Małżonkowie regularnie pojawiali się na małych i dużych ekranach, jednak to teatr zajął znaczną część zawodowych karier. Halina Rowicka przez lata współpracowała między innymi z Teatrem Narodowym, jednak to serial dom, gdzie wcieliła się w postać Ewy Talary przyniósł jej największą popularność. Co ciekawe, początkowo do tej roli została obsadzona Joanna Pacuła. Aktorka jednak podjęła decyzję o opuszczeniu kraju, a los uśmiechnął się do matki Anny Kalczyńskiej. 

Ojciec Anny Kalczyńskiej był cenionym aktorem. Postanowił wydać autobiografię

Z kolei Krzysztof Kalczyński w latach 70. i 80. dawał się poznać na deskach między innymi gdańskiego Teatru Wybrzeże, Teatru Narodowego oraz warszawskiego Teatru Studio. Artysta już wtedy cieszył się gronem wiernych fanem. W telewizji mieliśmy go okazję oglądać między innymi w "Klanie", "Na Wspólnej" czy "Plebanii". W 2019 wydał autobiografię "Moje boje, pojedynczo i we dwoje", gdzie podzielił się anegdotami z życia zawodowego i prywatnego. 

Halina Rowicka i Krzysztof Kalczyński doczekali się trójki dzieci

Małżeństwo znalazło także czas na założenie rodziny. Halina Rowicka i Krzysztof Kalczyński doczekali się trójki dzieci - córek Anny i Marii oraz syna Filipa. Aktorka w wywiadzie dla magazynu "Viva!" wyznała, że przez pewien czas ciężko było jej pogodzić macierzyństwo i pracę. 

Byłam wiecznie rozdarta pomiędzy domem a teatrem.

Halina Rowicka postawiła rodzinę na pierwszym miejscu

Rodzina zawsze była priorytetem dla aktorki. Jako młoda dziewczyna mieszkała w akademiku, potem w internacie i zawsze brakowało jej bezpiecznej przystani w postaci domu. Postanowiła dać ją dzieciom i postawiła je na pierwszym miejscu. W rozmowie z "Super Expressem" wyznała, że nigdy nie żałowała nierozwinięcia kariery. 

Rodzina zawsze była dla mnie najważniejsza. I wiem jedno, że jeśli w rodzinie jest dobrze, to i wszystko inne dobrze się układa - powiedziała Hanna Rowicka w rozmowie z "Super Expressem".

Kalczyńscy prowadzili wspólną działalność charytatywną

Aktorce udało się zachęcić męża do działalności charytatywnej. Kontynuując ideę Sue Ryder, Halina Rowicka postanowiła poświęcić życie chorym, odtrąconym i bezdomnym. Udało się jej wybudować 80 domów pomocy, hospicjów i szpitali w 15 krajów. W samej Polsce funkcjonuje ich 14. Wspólne działania Kalczyńskich przerwała śmierć aktora.

Krzysztof Kalczyński odszedł w wieku 82 lat. Wspomniała go córka

Krzysztof Kalczyński zmarł 10 września 2019 roku w wieku 82 lat. Jego córka, Anna Kalczyńska zapamiętała go jako życzliwego człowieka, który emanował ciepłem i humorem. Był jej miłością, wsparciem i czułością. Towarzyszył jej podczas pierwszego dnia w szkole, przed egzaminami, a także odprowadził ją do ołtarza. Mieli także swój specjalny gest. Przy każdej ważnej okazji ściskali się za piąty paluszek.

Mój ukochany Tata odszedł. Kto Go znał, wie, że był chodzącą życzliwością, emanujący ciepłem i humorem. Dla mnie - był miłością, wsparciem, samą czułością. Przed pierwszym dniem szkoły, przed egzaminami, przed ołtarzem, przy każdej ważnej okazji ściskaliśmy się za piąty paluszek. Tak też było wczoraj - napisała Anna Kalczyńska na Facebooku po śmierci taty.

Anna Kalczyńska jest najbardziej znaną przedstawicielką rodu

Anna Kalczyńska jest dziennikarką TVN. Od kilku lat prowadzi program "Dzień dobry TVN". Wcześniej współpracowała z Telewizją Polską oraz TVN24. Absolwentka Kolegium Europejskiego i Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim szlifowała warsztat na stażu w biurze prasy i komunikacji w Komisji Europejskim w Brukseli oraz na studiując na Uniwersytecie Bostońskim.

Andrzej Sołtysik, Anna KalczyńskaAndrzej Sołtysik, Anna Kalczyńska KAPIF

W 2007 roku Anna Kalczyńska wyszła za Macieja Maciejowskiego. Para poznała się w pracy w TVN. Jej mąż piął się po szczeblach kariery korporacyjnej, w czasie gdy ona prowadziła programy informacyjne. W rozmowie z magazynem „Viva!" wyznała, że mijali się przez trzy lata i prawdopodobnie nigdy by się nie spotkali, gdyby nie wspólny projekt. Kalczyńska trafiła do działu marketingu, gdzie drzwi otworzył jej Maciejowski.

Anna Kalczyńska i Maciej Maciejowski doczekali się trójki dzieci

Para doczekała się syna Jana oraz dwóch córek - Hanny i Krystyny. Dziennikarka wielokrotnie wspominała, że od zawsze marzyła o dużej rodzinie, jednak przez lata miała problem z zajściem w ciążę.

Nie ukrywam tego, że długo się z mężem staraliśmy o dzieci. Poznałam go przed trzydziestką i bardzo szybko wiedzieliśmy, że chcemy mieć dużą rodzinę. Trochę jednak to trwało, a ja bałam się, że nic z naszych planów nie wyjdzie – wyznała w rozmowie z magazynem "Viva!".

Anna Kalczyńska, Maciej MaciejowskiAnna Kalczyńska, Maciej Maciejowski instagram.com/annakalczynskam

Filip Kalczyński przygodę z show-biznesem rozpoczął już jako dziecko

Syn Haliny Rowickiej i Krzysztofa Kalczyńskiego show-biznes zna jak mało kto. Już w wieku przedszkolny zagrał u boku swojej mamy w serialu "Dom", a parę lat później mieliśmy okazję zobaczyć go w komedii "Smacznego telewizorku". Nic dziwnego, że już od najmłodszych lat chciał pójść w ślady rodziców. Filip Kalczyński aplikował do szkoły aktorskiej, do której nie dostał się za pierwszym razem. Ta sytuacja nie zniechęciła go jednak do zawodu.

Halina Rowicka i Krzysztof Kalczyński zadbali o przyszłość syna

Zarobione pieniądze rodzice Filipa Kalczyńskiego odkładali na konto oszczędnościowe. Dokładali wszelkich starań, aby zadbać o jego edukację i aby kariera nie przewróciła mu w głowie. W wywiadzie dla "Dzień dobry TVN" wyznał, że pomogło mu to w zakupie pierwszego mieszkania.

To była bardzo dobra decyzja. Pomogły mi te pieniądze w zakupie mojego pierwszego mieszkania – wyznał Filip Kalczyński w rozmowie dla "Dzień dobry TVN".

Filip Kalczyński, Anna KalczyńskaFilip Kalczyński, Anna Kalczyńska instagram.com/annakalczynskam/

Filip Kalczyński wybrał się na studia niezwiązane z pierwotnymi założeniami

Po nieudanych egzaminach do szkoły aktorskiej, Filip Kalczyński aplikował na studia związane z marketingiem. Od kilku lat pracuje jako dziennikarz sportowy i z powodzeniem zajmuje się tworzeniem spotów reklamowych. Prywatnie brat Anny Kalczyńskiej wziął ślub z Zuzanną Sielicką, z którą doczekał się trzech synów - Mateusza, Tymoteusza i Józefa.

Najmłodsza córka Haliny Rowickiej i Krzysztofa Kalczyńskiego obrała inną drogę

Maria Kalczyńska jest najmłodszą córką Haliny Rowickiej i Krzysztofa Kalczyńskiego. Jako jedyna nie pracuje w show-biznesie, a na ściankach pojawia się sporadycznie obok rozpoznawalnych członków swojej rodziny. Jej rodzice nigdy nie ukrywali, że zaskoczyła ich wiadomość o trzeciej ciąży.

Maria Kalczyńska uwielbia podróże

Na Instagramie Marii Kalczyńskiej roi się od zdjęć z podróży w najbardziej egzotyczne zakątki świata. Przez pewien czas pojawiała się w Polsce tylko w celu spotkań z najbliższymi. Członkowie rodziny nigdy nie ukrywali, że łączy ich silna więź, o którą starają się dbać.

Maria KalczyńskaMaria Kalczyńska Instagram.com/ marys_traveller

Najmłodsza córka Kalczyńskich może się pochwalić bogatym CV

Halina Rowicka w wywiadzie z "Życiem na gorąco" wyznała, że Maria jako pierwsza opuściła rodzinne gniazdko. Nikogo to jednak nie zaskoczyło, ponieważ jest najbardziej ekspansywna w całej rodzinie. Ukończyła Copenhagen Business School, a także uczyła się prawa i ekonomii na Uniwersytecie Pompeu Fabra w Barcelonie. Praktyczną wiedzę zdobyła podczas stażu w polskiej ambasadzie w Buenos Aires, a następnie rozwijała karierę w Milestone Systems. Maria Kalczyńska umie porozumiewać się w czterech językach.

Siostry Kalczyńskie mają wspólne zainteresowania

Maria i Anna Kalczyńskie interesują się sportem. Najmłodsza córka uwielbia jazdę konną i gimnastykę. Starsza z kolei chętnie biega. Cała rodzina jest ze sobą silnie związana, o czym wielokrotnie wspominali. Jednocześnie niemal wszyscy zapisali się w historii polskiego show-biznesu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.