Dzielą ich dwa lata i 40 cm. Marcin Prokop i Maria Prażuch zakochali się na zabój. "Od początku wiedziałam, że to ten"

Marcin Prokop nie jest wylewny w sprawie swojego życia uczuciowego. Obydwoje z żoną, Marią Prażuch-Prokop, cenią sobie prywatność. Choć pokazują się sporadycznie razem na ważnych imprezach show-biznesowych, na próżno szukać ich wspólnych wywiadów czy sesji zdjęciowych. Poznajcie historię miłości dziennikarza i instruktorki jogi.

Więcej o związkach znanych osób znajdziesz na Gazeta.pl.

Maria Prażuch-Prokop i Marcin Prokop są ze sobą od 18 lat. Ślub wzięli jednak dopiero dziesięć lat temu, z dala od mediów - najprawdopodobniej podczas wakacji w Portugalii. Historia ich miłości sięga 2003 roku, kiedy to poznali się na jednej z imprez, a pomiędzy nimi od razu zaiskrzyło. Maria Prażuch - jak wspominała po latach w wywiadach - od razu wiedziała, że dziennikarz będzie miłością jej życia. 

Zobacz wideo "Jeśli mam czymś zarażać w postpandemicznym świecie, niech to będzie pasja". Wywiad z Marcinem Prokopem

Maria Prażuch i Marcin Prokop poznali się na imprezie

Marcin Prokop i Maria Prażuch ProkopMarcin Prokop i Maria Prażuch Prokop fot. Kapif

Prażuch i Prokop poznali się na imprezie w 2003 roku. Obydwoje stronili wówczas od szalonego imprezowego życia, jednakże los chciał, by właśnie w takich okolicznościach doszło do ich spotkania. Maria Prażuch wróciła wówczas do Polski po ukończeniu studiów w Stanach Zjednoczonych. Wspólna impreza, parę randek i… chwilę później oficjalnie byli parą. 

Byliśmy ze sobą dopiero od roku. Chociaż przyznam, że ja od początku naszego związku chciałam mieć z Marcinem dziecko. Wiedziałam, że albo ten facet, albo żaden - mówiła Maria Prażuch-Prokop dla portalu Polki.pl.

Para trzy lata później zdecydowała się na potomstwo

Marcin Prokop z żonąMarcin Prokop z żoną KAPIF.pl

Potomstwo miało być dla zakochanych przez długi czas kością niezgody. Ona chciała jak najszybciej zostać mamą, jemu zaś niespecjalnie się spieszyło. Ostatecznie w 2006 roku na świat przyszła ich córka, Zofia. Rodzice do dziś chronią prywatności 15-latki, nie udostępniając jej wizerunku w mediach. Rok temu prezenter TVN-u zrobił jednak wyjątek i wrzucił do sieci fotografię z pociechą. Obydwoje siedzą na niej tyłem. 

 

Rodzice Zofii w jej wychowaniu stawiają przede wszystkim na to, aby wyrosła na niezależną i w pełni samodzielną osobę. 

Chciałbym też zaszczepić jej jak najdalej idącą niezależność. Poczynając od niezależności od głupich owczych pędów, od presji grupy, poprzez niezależność ekonomiczną, czyli nie licz na to, że w dorosłym życiu cokolwiek od kogokolwiek ci się należy - przyznał Marcin Prokop dla magazynu "Viva!".

Nie spieszyli się ze ślubem

Marcin Prokop i Maria Prażuch-ProkopMarcin Prokop i Maria Prażuch-Prokop Adam Guz/REPORTER/East News

Para długo zwlekała ze sformalizowaniem związku. Zakochani zdecydowali się na ten krok dopiero pięć lat po narodzinach Zofii. Marcin Prokop i Maria Prażuch pobrali się w tajemnicy przed mediami, kiedy spędzali rodzinne wakacje w Portugalii. Do dzisiaj nie znamy zbyt wielu szczegółów ceremonii. Prezenter zdradził w przeszłości, że związek z ukochaną traktuje bardzo poważnie. Jakiekolwiek zdrady nie przeszłyby mu przez myśl. Jak wyznał w rozmowie z "Faktem":

Nie widzę siebie w roli faceta, który kompletnie traci rozum oraz kontrolę nad swoim rozporkiem, bo zakręciła mu w głowie inna kobieta.

Kim jest Maria Prażuch?

Maria Prażuch-ProkopMaria Prażuch-Prokop Instagram/maria_prokop_yoga

Żona Marcina Prokopa jest od niego dwa lata młodsza - ma 42 lata. Warto zauważyć, że prezenter ma aż dwa metry wysokości, z kolei Maria Prażuch mierzy 160 cm. Kobieta rzadko udziela się w mediach, jest za to dość aktywna na Instagramie. Na co dzień pracuje w jednej z warszawskich szkół jogi, gdzie jest instruktorką tej dyscypliny. Jak wyznała, ćwiczenie jogi i związane z nią świadome oddychanie pomogło jej w walce z nerwicą napadowo-lękową.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.