Były wspólne próby, pielgrzymka i zaręczyny nad Wisłą. Oto historia miłości Mateusza Damięckiego i Pauliny Andrzejewskiej

Mateusz Damięcki i Paulina Andrzejewska są szczęśliwym małżeństwem już od trzech lat. Wszystko zaczęło się na próbach teatralnych.

Informacje na temat polskich i zagranicznych gwiazd znajdziesz również na stronie Gazeta.pl.

Miłosne perypetie polskich i zagranicznych gwiazd bywają przeróżne. Katarzynę Cichopek i Marcina Hakiela połączył "Taniec z Gwiazdami". Z kolei książę William i księżna Kate zakochali się w sobie na studiach. Na jakiś czas nawet rozstali się, jednak dali sobie drugą szansę i obecnie tworzą rodzinę z trojgiem dzieci. A jak było to w przypadku Mateusza Damięckięgo i jego żony Pauliny Andrzejewskiej

Zobacz wideo Gwiazdorskie pary, które dały sobie drugą szansę

Barbara Kurdej-Szatan, Rafał SzatanBarbara Kurdej poznała Rafała Szatana, kiedy miał dziewczynę. Mimo to połączyło ich głębokie uczucie

Historia miłości Mateusza Damięckiego i Pauliny Andrzejewskiej 

Poznali się dziesięć lat temu, gdy Paulina Andrzejewska przygotowywała choreografię do spektaklu "Ławka rezerwowych", którego jedną z gwiazd był właśnie Mateusz Damięcki. Tancerka zwróciła na niego uwagę i pewnym momencie zorientowała się, że aktor nie jest jej obojętny. Było to wtedy, gdy nie pojawił się na jednej z prób. 

Mateusz od razu mnie zauroczył. Wciąż o nim myślałam. Któregoś dnia, idąc na próbę, włożyłam ładniejszy dres i się umalowałam. Mateusza nie było. Poczułam zawód i wtedy się zorientowałam, że chyba coś jest na rzeczy - wspominała w wywiadzie dla "Pani".

Również i ona nie pozostała niezauważona przez Damięckiego. Przez jakiś czas łączyła ich jedynie przyjaźń, ale stopniowo zaczęło się między nimi rodzić uczucie. Gdy u gwiazdy doszło do kontuzji nogi, Andrzejewska troszczyła się o niego. Była dla aktora wsparciem, gdy musiał przejść dwie operacje i rehabilitację.

Mateusz Damięcki, Paulina AndrzejewskaMateusz Damięcki, Paulina Andrzejewska Kapif

Gdy Mateusz Damięcki doszedł już do siebie, postanowił, że zabierze tancerkę na pielgrzymkę do Asyżu. Jak pomyślał, tak też i zrobił. Spali tam w osobnych pokojach, a w planach było m.in. piesze zwiedzanie oraz uczestnictwo w mszach. Doświadczenie okazało się ważne nie tylko ze względów duchowych. Wtedy właśnie pojawiły się poważne myśli na temat wspólnej przyszłości.

Paulina Andrzejewska i Mateusz DamięckiPaulina Andrzejewska i Mateusz Damięcki KAPIF.pl

Ważną datą dla pary okazał się 1 stycznia 2016 roku. Wtedy właśnie aktor oświadczył się Paulinie Andrzejewskiej. Zrobił to w dosyć oryginalny sposób. W jednym z wywiadów tancerka wspominała, że razem z rodzicami odbierała partnera z teatru. Z jego strony padł pomysł zatrzymania się nad Wisłą i oglądania pokazu fajerwerków. Tam też miał wręczyć jajko niespodziankę z pierścionkiem w środku.

Paulina Andrzejewska i Mateusz DamięckiPaulina Andrzejewska i Mateusz Damięcki KAPIF.pl

Para powiedziała sobie "tak" w 2018 roku podczas ceremonii cywilnej (aktor nie miał unieważnienia ślubu kościelnego z Patrycją Krogulską). Informację o zmianie stanu cywilnego aktor potwierdził mimochodem, publikując na Facebooku post z minirecenzją filmu "Podatek od miłości". Napisał wtedy: 

Można? Można. Piękny film. Podobał się mnie (36 lat, mężczyzna, po ciężkim dniu w pracy), podobał się mojej żonie (kobieta w ciąży, hormony + zmęczenie) i podobał się reszcie sali, która śmiała się i roniła łzy w tych momentach, w których chciał tego reżyser.

W tym samym roku para doczekała się pierwszego wspólnego dziecka. Na świat przyszedł ich syn Franciszek. Dwa lata później chłopiec został bratem małego Ignacego.

Natalia KlimasKlimas zmontowała film z pierwszego roku życia córki. "Płakałam 14 razy"

Mateusz Damięcki i Paulina Andrzejewska są dla siebie dużym wsparciem i cieszą ich wzajemnie swoje sukcesy. Dało się to odczuć chociażby wtedy, gdy aktor w sierpniu z dumą pisał o pracy włożonej przez jego małżonkę w musical "Virtuoso".

 

W tym roku para świętowała trzecią rocznicę ślubu.

Więcej o: