Siedem gwiazd, które spadły ze szczytu i ogłosiły bankructwo. Na co wydały pieniądze? Czaszkę dinozaura czy grobowiec w kształcie piramidy

Znani aktorzy czy piosenkarze potrafią nawet dzięki jednemu występowi zarobić sporą sumę pieniędzy. Jednak ich talenty artystyczne nie idą w parze z finansową zaradnością. Poznajcie siódemkę wyjątkowo rozrzutnych gwiazd.

Więcej na temat gwiazd znajdziecie na stronie głównej Gazeta.pl.

Jedni przegrywają miliony, inni popadają w kłopoty z prawem. Zwykle twierdzą, że wina leży po stronie doradców finansowych. Na szczęście kolejne role i reklamy pozwalają im szybko stanąć na nogi. Kto w show-biznesie jest taki rozrzutny?

Zobacz wideo "Hunters" - teaser serialu. Al Pacino będzie polował na nazistów

Al Pacino

Al PacinoAl Pacino mat. reklamowe

Al Pacino, aktor, który świetnie kierował interesami rodziny Corrleone w "Ojcu chrzestnym" z własnymi finansami już tak dobrze sobie nie radził. Zainwestował za namową swojego księgowego Kennetha Iry Starra w piramidę finansową Ponzi. Stracił miliony oszczędności i zbankrutował. Ponadto, jak wiele gwiazd przez lata nie płacił podatków. Jego dług wobec państwa wynosił prawie 200 tysięcy USD. Żeby się utrzymać, musiał zagrać w kilku reklamach i przyjąć role w niezbyt udanych filmach.

Johnny Depp

Johnny DeppJohnny Depp @calssical trailer/You Tube screen

Johnny Depp tylko na filmach o przygodach piratów z Karaibów dorobił się fortuny. Do tego doszły zyski z winiarni i restauracji. Dzięki temu aktor zakupił wiele nieruchomości, m.in. rezydencje na południu Francji, na które wydał ok. 75 mln USD. Ponadto został właścicielem wyspy, odrzutowca oraz jachtu wartego 18 mln USD, a także wielu dzieł sztuki i innych kolekcjonerskich przedmiotów. Mimo to aktor zbankrutował przez... doradców finansowym. W 2017 roku pozwał ich i zażądał odszkodowania w wysokości 25 mln dolarów. Drugim powodem finansowego krachu aktora był rozwód z Amber Heart. Aktorka co prawda zażądała jedynie siedem mln USD odszkodowania, ale opinie, jakie rozgłaszała o Deppie, spowodowały, że przestał być angażowany do filmów. Tymczasem wydatki związane z utrzymaniem 13 nieruchomości wcale nie malały.

Nicolas Cage

Nicolas CageNicolas Cage @calssical trailer/You Tube screen

Nicolas Cage to bratanek Francisa Coppoli. Ulubieniec Hollywood dzięki swojej ciężkiej pracy uzbierał fortunę wartą 150 mln USD. Jednak jego zamiłowanie do dziwacznych przedmiotów, które zdaniem Cage pasują do wizerunku gwiazdy, doprowadziło do tego, że w 2009 roku musiał ogłosić upadłość. Na co aktor wydawał pieniądze? Zakupił na przykład czaszkę dinozaura, grobowiec w kształcie piramidy, kolekcję komiksów dwa zamki w Europie, cztery jachty, prywatną wyspę. Nicolas Cage również obwinił swojego doradcę finansowego za złe inwestycje. Teraz aktor mieszka w przeciętnym hollywoodzkim domu i przyjmuje praktycznie wszystkie oferowane mu role.

Toni Braxton

Toni BraxtonToni Braxton YouTube screen

Przebój Toni Braxton "Unbreak My Heart" jest na szczęście bardziej popularny niż wiadomości o kłopotach finansowych piosenkarki. Wokalistka już dwukrotnie ogłaszała upadłość. Pierwszy raz w 1998 roku. Wówczas musiała sprzedać nawet prestiżowe nagrody muzyczne, które otrzymała. Szybko wyszła na prostą dzięki udziałowi w musicalu Disneya "Piękna i Bestia". Jednak już w 2010 roku zbankrutowała po raz drugi. W spłacie długów pomógł jej reality show "Braxton Family Values".

Lindsay Lohan

Lindsay LohanLindsay Lohan @classictrailers rYou Tube screen

Lindsay Lohan z powodzeniem występowała w filmach, a nawet była twarzą francuskiego domu mody Louis Vuitton. To jednak było w czasach jej młodości. Potem woda sodowa uderzyła jej do głowy. Jej nazwisko regularnie zaczęło pojawiać się w mediach, w kontekście afer, kłopotów z narkotykami i alkoholem. Lohan była leczona w ośrodku dla uzależnionych, a nawet spędziła kilka miesięcy w więzieniu. Lindsay Lohan od lat nie płaci podatków, co spowodowało znaczne zadłużenia. Gwiazda była zmuszona sprzedać dom w Los Angeles i zamieszkała razem z mamą w Nowym Jorku.

Wesley Snipes

Wesley SnipesWesley Snipes @classictrailers rYou Tube screen

Wesley Snipes szybko piął się po szczeblach aktorskiej kariery. W latach 90. pojawiał się na ekranie u boku Woody'ego Harrelsona, Sylwestra Stallone'a czy Roberta de Niro. Ale... nie płacił podatków. W 2008 roku został aresztowany, a sąd w stanie Floryda skazał aktora na 3 lata więzienia za przestępstwa podatkowe. Udowodniono mu umyślne działanie na szkodę państwa.

Mike Tyson

Mike TysonMike Tyson mat. reklamowe

Mike Tyson zarobił na walkach w ringu ponad 400 mln USD. Jednak wystane życie, jakie wiódł bokser, skandale z jego udziałem oraz pięcioletnia odsiadka w więzieniu doprowadziły do tego, że fortuna stopniała w szybkim tempie. Bokser musiał pożegnać się ze swoimi tygrysami znanymi m.in. z komedii "Kac Vegas". Wrócił na ring i zagrał w kilku reklamach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.