Nicolas Cage

Nicolas Cage

Nicolas Cage to jeden z najpopularniejszych aktorów Hollywood, reżyser o włoskich korzeniach. Laureat nagrody Oscara za rolę w filmie "Zostawić Las Vegas". Zdobył mnóstwo wielbicieli, między innymi dzięki rolom w filmach "Miasto aniołów", "60 sekund", "Skarb narodów".

Data urodzenia: 7 stycznia 1964 r.
Miejsce urodzenia: Long Beach (USA)
Prawdziwe imię i nazwisko: Nicholas Kim Coppola
Wzrost: 183 cm
Rodzina: żona Alice Kim, syn Kal-El, syn Weston

Nicolas Cage: życiorys

Nicolas Cage przyszedł na świat 7 stycznia 1964 roku w Long Beach w rodzinie włoskiego pochodzenia, jako syn scenarzysty, twórcy studiów dla niewidomych, profesora komparatystyki Augusta Coppoli i niemieckiej tancerki baletowej i choreografki Joy Vogelsang. Dorastał z rodzicami i dwójką braci. W 1976 roku jego rodzice rozwiedli się.
Cage był uczniem Beverly Hills High School i tam po raz pierwszy spróbował swoich sił jako aktor, grając w przedstawieniu "Złoty chłopak". Jako piętnastolatek rozpoczął naukę w American Conservatory Theatre, następnie pobierał lekcje aktorstwa u Peggy Feury.

Nicolas Cage: kariera

W 1981 roku Nicolas Cage po raz pierwszy pojawił się w filmie "Best of Times". Jego debiutem kinowym była produkcja "Beztroskie lata w Ridgemont High" (1982), gdzie zagrał między innymi u boku Seana Peana. Później były m.in. "Dziewczyna z doliny" (1983), "Ptasiek" (1984), "Cotton Club" (1984), Peggy Sue wyszła za mąż" (1986). Swoją pierwszą poważną nominację do nagrody aktorskiej otrzymał już w 1987 roku za rolę w filmie "Wpływ księżyca". Kolejnymi filmami, w których grał Cage były m.in.: "Pocałunek wampira" (1988), "Dzikość serca" (1990), "Miesiąc miodowy w Las Vegas" (1992), "Rycerz pierwszej damy" (1994).
Przełomowym dla Cage'a okazał się rok 1995, kiedy to zagrał Bena Sandersona w melodramacie "Zostawić Las Vegas". Za tę rolę otrzymał Oscara jako najlepszy aktor pierwszoplanowy oraz Złotego Globa jako najlepszy aktor w dramacie.
Jego najważniejszymi filmami były od tej pory: "Bez twarzy" (1997), "Miasto aniołów" (1998), "60 sekund" (2000), "Adaptacja" (2002), "Skarb narodów" (2004), "Kult" (2006), "Skarb Narodów: księga tajemnic" (2007), "Ghostrider" (2007), "Kick-Ass" (2010), "Anatomia strachu" (2011), "Bóg zemsty" (2011), "Polowanie na czarownice" (2011).

Nicolas Cage: życie prywatne

Nicolas Cage przez jakiś czas spotykał się z Christiną Fulton, z którą ma syna Westona (ur. 1990 r.). Następnie dwukrotnie był żonaty i rozwiódł się: z aktorką Patricią Arquette (1995-2001) i córką Elvisa Presley'a - Lisą Presley (2002-2004). Po raz trzeci ożenił się w 2004 roku z Alice Kim, z którą ma syna Kal-Ela (ur. 2005 r.).

Zobacz także:

Patricia Arquette - John Travolta - Lisa Marie Presley

nicolas cage

Więcej o:

nicolas cage

Wypowiedzi na forum o:

nicolas cage

 • Nicolas Cage - znacie?

  Znacie Nicolasa Cage? Czy lubicie filmy, w których on występuje? Moim zdaniem to świetny aktor, mimo jego wieku, ale nie tylko małolaty są aktorami. Piszcie swoje opinie o nim!!! Dla tych, którzy go nie znają: Pozdro:)

 • Nicolas Cage

  dziś obchodzi urodziny, lubicie filmy z jego udziałem ? przystojniak, co nie? :] --

 • Nicolas Cage

  A tak poza muzykami, to Nicolas Cage w rzeczywistosci ma na nazwisko Coppola. Chcial pozbawic sie odium slawnego wujka, i udalo sie:-))

 • Re: Nicolas Cage

  tak tu napisali: teraz to Ty jesteś wyższy :D no albo takiego wzrostu jak Nico :] --

 • Re: Nicolas Cage

  Ewciu mam tylko 3 ulubionych aktorów: Nicolas Cage (!), Jean Reno i Andrzej Chyra:) Nicolas... uwielbiam :) -- "Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty tak, aby swym pojmowaniem istoty sprawy nie peszył przełożonego" Ukaz Cara Rosji Piotra I z dnia 09.12.1708r.

 • Re: Nicolas Cage chce nas czarować (ale mu nie wy

  wiecie, Cage jest fenomenalnym aktorem-w kazdym filmie gra inaczej, swietnie wspolgra z odgrywana postacia- az chce sie ogladac z nim filmy. Kolejny juz przed nami-

 • Re: RODZINNE KLANY W FILMIE- NICOLAS CAGE

  Hilton to sie r > zygac > > chce na ich widok. > > Kiedyś oglądałem kawałek jakiegoś programu o Drew i ona latała po przyjęciach > już od małego, prochy brała w wielku 10 lat, a jak miała 12 czy 13 to była już > uzależniona. Tak więc nie za ciekawie to jej życie wyglądało. Teraz już podobno > nie

 • "BIRDY"-1984 MATTHEW MODINE & NICOLAS CAGE

  "Birdy" 1984 z Matthew Modine & Nicolas Cage?? > Albo ewentualnie zagadam do Macieja,który po obrzydliwym,wirtualnym > pocałunku ,z żaby przeistoczy się w piękną,inteligentną,europejską damę >lecącą na łysych !!! > pozdrawiam. Ja juz bym wolal z zaby przeistoczyc sie w Birdy i wyladowac gdzies w

 • Re: Nicolas Cage chce nas czarować (ale mu nie wy

  Nicolas Cage jest najleprzym aktorem

 • Re: Nicolas Cage chce nas czarować (ale mu nie wy

  bzdura. nicolas cage jest beznadziejny zawsze.