Al Pacino

Al Pacino

Al Pacino to amerykański aktor filmowy i teatralny. Ośmiokrotnie nominowany był do Oscara. Statuetkę zdobył w 1993 roku za rolę w filmie "Zapach kobiety". Stworzył wiele niezapomnianych kreacji filmowych, wśród nich postać słynnego Michaela Corleone w "Ojcu chrzestnym".

Pełne imię i nazwisko: Alfredo James Pacino Data urodzenia: 25 kwietnia 1940r.
Miejsce urodzenia: Nowy Jork
Zawód: aktor, producent
Rodzina: córka Julia, syn Anton, córka Olivia
Instagram: @alpacinofanpage
Facebook: facebook.com/AlPacinoinfo

Al Pacino - początki kariery

dziadkowie ze strony matki byli rodowitymi Włochami, którzy wyemigrowali do Nowego Jorku. Od dziecka pociągała go gra aktorska. Chodził do szkoły aktorskiej Herbert Berghof Studio oraz do Actors Studio.
Swoją przygodę z aktorstwem Al Pacino zaczynał na deskach teatrów. W latach sześćdziesiątych zdobył cenioną w branży nagrodę Obie oraz nagrodę Tony.
Przed kamerą zadebiutował w 1969 roku. Zagrał niewielki epizod w filmie "Me, Natalie". Kolejnym filmem był "Panic in Needle Park". Bardzo dobrze wcielił się w postać narkomana Bobiego, co sprawiło, że dostrzegł go reżyser Francis Coppola. Znany reżyser zaproponował początkującemu aktorowi rolę w swojej najnowszej produkcji.

Al Pacino i "Ojciec chrzestny"

Al Pacino dostał szansę, o jakiej marzy każdy aktor. Propozycja Coppoli obejmowała zagranie roli Michaela Corleone w filmie "Ojciec chrzestny". Z nikomu nieznanym aktorek przegrały wyścig o rolę takie gwiazdy jak Robert Redford czy Robert De Niro.
Film był dla Al Pacino trampoliną do kariery. Za rolę Michaela został nominowany do Oscara za najlepszą rolę drugoplanową.
Najwyższe trofeum filmowej branży nadeszło jednak dopiero w 1993 roku za rolę w filmie "Zapach kobiety". Kolejną złotą statuetkę zdobył za całokształt twórczości w 2007 roku.
Przez ponad czterdzieści lat aktorskiej kariery Al Pacino wystąpił w blisko stu produkcjach.

Zobacz także:

Robert De Niro - Marlon Brando - James Dean

al pacino

Copyright © Agora SA