"'Allo 'Allo!". Jak dzisiaj wyglądają bohaterowie sitcomu? Serialowa Yvette nadal lśni na ściankach. Helga prowadzi biznes

"'Allo 'Allo!" podbił serca polskich widzów na początku lat 90., jednak nieustannie emitowane powtórki serialu pozwalają nam na nowo podziwiać komediowe kreacje aktorskie bohaterów popularnego sitcomu. Czy dla wszystkich artystów, którzy wzięli udział w trwającym niemal dekadę projekcie telewizyjnym, był on furtką do wielkiej sławy? Niekoniecznie.

Więcej newsów o gwiazdach dawnych seriali znajdziecie w naszym boksie na gazeta.pl.

"'Allo 'Allo!" to brytyjski sitcom emitowany w BBC One na przełomie lat 80. i 90 XX wieku. Do Polski dotarł dopiero w 1991 roku, czyli pod koniec swojej popularności, którą osiągnął na Wyspach. Najpierw wyświetlano go w TVP2, potem kolejno w Polsacie, TV Puls i Stopklatce. Głównym bohaterem serialu komediowego był mieszkający w małym francuskim miasteczku Nouvion René Artois - grany przez Gordena Kaye'a właściciel kawiarni, w której podczas II wojny światowej chętnie przebywali zarówno niemieccy żołnierze, jak i przedstawiciele francuskiego ruchu oporu czy brytyjscy lotnicy. Mężczyzna znajdował się więc w samym centrum przedstawionego w humorystyczny sposób konfliktu kilku państw. 

Renégo Aroisa oprócz panów w mundurach otaczały również piękne kobiety, które walczyły o jego serce, w tym zazdrosna żona Edith Artois (Carmen Silvera) oraz kelnerki: Yvette (Vicki Michelle) i Maria (Francesca Gonshaw). Jak dziś wyglądają wcielające się w nie aktorki? 

Zobacz wideo Rozmowa z aktorami nowego serialu TVN "Skazana"

Bohaterowie "'Allo 'Allo!", którzy już odeszli

Gorden Kaye zmarł w styczniu 2017 roku. Jego życie prywatne (w odróżnieniu od tego, które prezentował w sitcomie) obfitowało w dramaty i cierpienie. Aktor od lat zmagał się z niską samooceną, której przyczyny upatrywał w wyglądzie zewnętrznym. Nie akceptował swojej wagi ani orientacji seksualnej, którą ukrywał przed światem. O tym, że jest homoseksualistą, poinformował pod wpływem presji brytyjskiej prasy w 1988 roku. Dwa lata później cudem przeżył groźny wypadek samochodowy, którego konsekwencjami zdrowotnymi były między innymi problemy z pamięcią. 

Gorden Kaye w 2007 rokuGorden Kaye w 2007 roku East News

Wcielająca się w żonę Artoisa Carmen Silvera również zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W 2002 roku zdiagnozowano u niej raka płuc, który rozwinął się na skutek wieloletniego palenia papierosów. Aktorka świadomie nie poddała się leczeniu. Zmarła zaledwie cztery miesiące po rozpoznaniu choroby.

Carmen Silvera trzy lata przed śmierciąCarmen Silvera trzy lata przed śmiercią East News

Dwa lata później z życiem pożegnał się Richard Marner, który w sitcomie grał pułkownika von Strohma. Filmografię aktora zakończyła rola prezydenta Rosji w produkcji kinowej "Suma wszystkich strachów".

Ci, którzy pozostali

Yvette Carte-Blanche z "'Allo 'Allo!" uwodziła swoim wdziękiem nie tylko głównego bohatera serialu, lecz także większość widzów. Vicki Michelle, która wykreowała postać pięknej kelnerki z Café René, do dziś zachwyca urodą. Aktorka skończy niebawem 71 lat. Aktywnie prowadzi profil na Instagramie, na którym chwali się zdjęciami z wieloma postaciami zagranicznego show-biznesu. 

 

Gwiazda brytyjskiej telewizji wciąż wspomina pracę na planie sitcomu, który przyniósł jej dużą popularność. To właśnie Michelle na łamach prasy opowiadała, jak dużą trudność sprawiało jej opanowanie erotycznych scen z Gordenem Kayem. 

Był gejem w czasach, kiedy nie mówiło się o tym i nie było z tego dumnym. Kiedy więc musieliśmy się zatapiać w uścisku - a to działo się w każdym odcinku - naprawdę musiałam się napracować. To było tak, jakby jego całe ciało samo mnie odpychało, odsuwał się ode mnie. Tak naprawdę musiałam wszystko wokół tej sceny zbudować sama - tłumaczyła w rozmowie z Mirror.co.uk.

Vicki Michelle ma na swoim koncie także udział w operze mydlanej "Emmerdale". W mediach społecznościowych przedstawia się jako aktorka i prezenterka, a na czerwonych dywanach pojawia się wraz z dorosłą już córką Louise.

Vicki Michelle z córkąVicki Michelle z córką East News

Zobacz wideo "The Book of Boba Fett", czyli nowy serial ze świata "Gwiezdnych wojen". Już jest zwiastun

Serialowa Yvette mogła cieszyć się zawsze towarzystwem wiernej kompanki Marii, w którą przez trzy pierwsze serie "'Allo 'Allo!" wcielała się Francesca Gonshaw. Dwudziestoletnia wówczas aktorka miała przed sobą świetlaną przyszłość, jednak jej przygoda z serialami zakończyła się już w 1990 roku. Gonshaw zniknęła z show-biznesu na dobre. W przeciwieństwie do Michelle nie udziela się zbyt chętnie w mediach społecznościowych. Prowadzi jedynie konto na Twiterze, za pośrednictwem którego dzieli się z fanami przemyśleniami na temat ważnych kwestii politycznych i społecznych. 

Francesca Gonshaw kiedyś i dziśFrancesca Gonshaw kiedyś i dziś screen Youtube / Then & Now Stories

Karierę w mediach postanowiła natomiast kontynuować Kim Hartman, która w serialu komediowym odgrywała rolę blondwłosej piękności - Helgi Geerhart, czyli sekretarki pułkownika von Strohma. Aktorka wystąpiła w wielu przedstawieniach teatralnych, a wraz z mężem do dziś prowadzi własną wytwórnię filmową Quinton Arts. W styczniu będzie obchodzić 70. urodziny.

Kim Hartman w ''Allo 'Allo' i dziśKim Hartman w ''Allo 'Allo' i dziś screen Youtube/ ''Allo 'Allo'

Helga Geerhart w "'Allo 'Allo!" zdobyła serce Ottona Flicka - młodego gestapowca o charakterystycznym chodzie. Kreujący tę postać Richard Gibson to nie tylko aktor, lecz także miłośnik muzyki i skrzypek. Ma o wiele bogatszą filmografię niż pozostali koledzy z planu sitcomu. 

Richard GibsonRichard Gibson screen Youtube/ Richard Gibson

Serial "'Allo 'Allo!" zdobył tak dużą sławę, że stał się inspiracją dla polskich reżyserów do stworzenia polskiego odpowiednika sitocomu - "Halo Hans!", w którym zagrali między innymi: Bartłomiej Kasprzykowski, Małgorzata Socha czy Tamara Arciuch.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.