Zagraniczne gwiazdy, które odeszły w 2021. Kto zmarł w tym roku? Aktorzy, piosenkarze, celebryci

Wszystkich Świętych, Zaduszki - początek listopada to czas, kiedy tradycyjnie wspominamy tych, którzy odeszli. Kto znany zmarł w 2021? Przypominamy w galerii poniżej, jakich zagranicznych aktorów, muzyków i celebrytów pożegnaliśmy w tym roku.

Więcej informacji o zagranicznych gwiazdach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W 2021 roku odeszło wiele sławnych postaci, których twórczość, osiągnięcia czy historie z życia prywatnego towarzyszyły nam przez lata. W kwietniu zmarł brytyjski książę Filip, a w sierpniu pożegnaliśmy Charliego Wattsa. 

Ich pożegnaliśmy w 2021 roku. Gabby Petito

Sprawą zaginięcia 22-letniej Gabby Petito media żyły przez kilka tygodni. Youtuberka razem ze swoim narzeczonym w lipcu tego roku rozpoczęła podróż po Stanach Zjednoczonych. Gabrielle Petito skrupulatnie relacjonowała na Instagramie przebieg wyprawy vanem. W pewnym momencie jednak przestały pojawiać się nowe relacje, a jej chłopak Brian Laundrie 1 września wrócił sam do domu

Gabby PetitoGabby Petito Fot. Instagram/ gabspetito

Poszukiwania zaginionej dziewczyny trwały kilka tygodni. Pod koniec września FBI potwierdziło, że w parku narodowym Grand Teton w Wyoming odnaleziono ciało odpowiadające opisowi Petito. Policja oświadczyła, że Gabby Petito padła ofiarą zabójstwa.

Ich pożegnaliśmy w 2021 roku. Joey Jordison

Joey Jordison był muzykiem znanym m.in. z zespołu Slipknot, który został założony przez niego w 1995 roku. Współtwórcami grupy byli perkusista Shawn Crahan i basista Paul Gray. W 2013 roku ogłoszono, że Jordison opuścił zespół. Muzyk jednak twierdził, że nie odszedł z grupy, ale został z niej "zwolniony". Jakiś czas później ujawnił, że zbiegło się to w czasie ze zdiagnozowaniem u niego zaburzeń neurologicznych.

Joey JordisonJoey Jordison @Joey Jordison/Instagram screen

Joey Jordison w chwili śmierci miał 46 lat. Artysta zmarł 26 lipca 2021 roku. Jego bliscy przekazali, że odszedł we śnie.

Ich pożegnaliśmy w 2021 roku. Charlie Watts

Charlie Watts był perkusistą legendarnego zespołu The Rolling Stones. Zanim został członkiem grupy, był grafikiem w firmie wydawniczej i grał w zespole Alexisa Kornera. Uważany był za najspokojniejszego członka The Rolling Stones. Stronił od używek. Był wegetarianinem i kochał zwierzęta. Jedną z jego pasji były konie. Kilka razy uczestniczył w aukcjach koni w Janowie Podlaskim.

W 2007 roku muzyk został sklasyfikowany na 4. miejscu listy 50 najlepszych perkusistów rockowych według Stylus Magazine.

Charlie WattsCharlie Watts Fot. Jakub Porzycki / Agencja Wyborcza.pl

Charlie Watts zmarł 24 sierpnia w szpitalu w wieku 80 lat. O śmierci artysty poinformowano w oficjalnym oświadczeniu na Facebooku grupy.

Więcej zdjęć i informacji o znanych osobach, które odeszły w 2021 roku, znajdziesz w naszej galerii na początku artykułu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.