Gabby Petito nie żyje. Na jaw wyszły wiadomości, które wysyłała przed śmiercią do mamy. "Czy możesz pomóc?"

Przed zniknięciem 22-letnia Gabby Petito wysłała do rodziców ostatnią wiadomość tekstową, która była dla nich sygnałem ostrzegającym, że coś złego dzieje się z ich córką. Ujawniono co napisała youtuberka.

Od kilku dni w mediach pojawiają się informacje na temat zaginionej amerykańskiej youtuberki. Gabrielle Petito razem ze swoim narzeczonym w lipcu tego roku rozpoczęli podróż po Stanach Zjednoczonych. Pod koniec sierpnia dziewczyna ostatni raz kontaktowała się ze swoją matką, a od tego czasu rodzice nie słyszeli wieści od córki. 11 września rodzice Gabby zgłosili jej zaginięcie. Policja ujawniła treść ostatniego SMS-a, który wysłano z telefonu youtuberki. 

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Ostatni SMS Gabby Petito do jej matki 

Gabrielle Petito skrupulatnie relacjonowała na Instagramie przebieg podróży vanem po Stanach Zjednoczonych. W pewnym momencie jednak przestały pojawiać się nowe relacje. Narzeczony youtuberki, Brian Laundrie, 1 września wrócił sam do domu. Nie chciał rozmawiać z policją w sprawie zaginięcia swojej partnerki, po czym ponownie wyjechał. Policja podała do informacji, że 27 sierpnia matka Gabby, Nicole Schmidt, otrzymała dziwnego SMS-a z telefonu córki, który ją bardzo zaniepokoił. 

Czy możesz pomóc Stanowi? Ciągle dostaję od niego nagrania na pocztę głosową i wiadomości o nieodebranych połączeniach - miała napisać 22-latka.

Ten SMS to ostatnia próba kontaktu ze strony Petito ze swoimi rodzicami. Nicole Schmidt powiedziała śledczym, że Stan jest dziadkiem Gabby, ale zwykle nie odnosiła się do niego po imieniu. Po 27 sierpnia telefon youtuberki nie był już używany, a ona od tej pory nie opublikowała niczego w mediach społecznościowych. 

Matka martwi się, ze coś złego dzieje się z jej córką. Dla rodziny Gabby taka cisza nie jest normalnym zachowaniem - przyznała policja.
 

W niedzielę FBI potwierdziło, że w parku narodowym Grand Teton w Wyoming odnaleziono ciało odpowiadające opisowi Petito. Jak informowało CNN, autopsja ma zostać przeprowadzona we wtorek. Koroner hrabstwa Teton Brent Blue ustalił, że śmierć Gabby Petito najpewniej była zabójstwem, jednak dokładna przyczyna nie została jeszcze ustalona. 

Zobacz: Odnaleziono ciało pasujące do opisu zaginionej youtuberki - Gabby Petito. Policja poszukuje narzeczonego dziewczyny

Gabby Petito i Brian Laundrie - historia miłości 

Petito i Laundrie zaczęli spotykać się w 2019 roku. Poznali się na Florydzie, gdzie mieszkali. Zaręczyli się w lipcu 2020 r. czym youtuberka pochwaliła się w mediach społecznościowych. Para wyruszyła w podróż samochodem po Stanach Zjednoczonych, 2 lipca z Blue Point (rodzinnego miasta Gabby) w stanie Nowy Jork. Przed podróżą wspólnie pojawili się na ceremonii ukończenia szkoły przez brata Petito, która odbyła się 17 czerwca. Według raportu policyjnego, 12 sierpnia Petito i Laundrie będąc w stanie Utah wdali się w bójkę, a świadkowie widzieli, jak mężczyzna uderza swoją partnerkę. Youtuberka nie oskarżyła chłopaka o przemoc, co więcej wyznała, że to ona uderzyła Briana. Według raportu, Gabby była roztrzęsiona i zapłakana. 

 

Głównym podejrzanym w sprawie morderstwa jest jej narzeczony Brian Laundrie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.