Joey Jordison nie żyje. Założyciel zespołu Slipknot miał 46 lat

Smutne informacje dopłynęły do nas ze Stanów Zjednoczonych. Zmarł 46-letni muzyk Joey Jordison.

Fani zespołu Slipknot są pogrążeni w żałobie. Zmarł były członek grupy i jej założyciel Joey Jordison. Perkusista miała raptem 46 lat. Wiadomość tę przekazała w oświadczeniu rodzina muzyka.

Zobacz wideo

Nie żyje Joey Jordison

W komunikacie czytamy, że Joey Jordison odszedł 26 lipca podczas snu. Przyczyna jego śmierci nie została zawarta w wiadomości.

Z żalem zawiadamiamy, że Joey Jordison, utalentowany perkusista, muzyk i artysta zmarł w trakcie snu, 26 lipca 2021 roku. Joey miał 46 lat. Jego śmierć pozostawiła pustkę w naszych sercach i napełniła nas nieopisanym smutkiem. Ci, którzy znali Joeya, rozumieli jego błyskotliwość, uprzejmą osobowość i wielkie serce, a także wielką miłość dla rodziny i muzyki - czytamy.

Zespół Slipknot, chcąc uczcić pamięć po swoim dawnym koledze, opublikował w swoich mediach społecznościowych czarną planszę. Pod nią internauci wyrażali żal z powodu śmierci muzyka i przesyłali słowa wsparcia dla jego bliskich.

Żegnaj, Joey. Dziękuję za arcydzieła, które stworzyłeś, gdy byłeś z nami.
Moje kondolencje dla rodziny Joeya i członków Slipnota – wybrzmiewało.
 

Kim był Joey Jordison

Joey Jordison urodził się 26 kwietnia 1975 roku w mieście Des Moines, w Stanach Zjednoczonych. Znany jest przede wszystkim jako perkusista zespołu Slipknot, którego był jednym z założycieli, i z którym związany był do 2013 roku. Ze Slipknotem nagrał cztery albumy. Udzielał się także w innych muzycznych projektach: Scar The Martyr, Murderdolls, Sinsaenum czy Korn. Podczas jednego z festiwali zastąpił w składzie Metalliki Larsa Ulricha. Jordisona kojarzono również pod pseudonimem Superball.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.