Nie tylko Halyna Hutchins zginęła na planie filmowym. Jon-Erik Hexum popełnił przypadkowe samobójstwo, Steve Irwin zmarł przez płaszczkę

Alec Baldwin postrzelił dwie osoby na planie filmu "Rust". Operatorki Halyny Hutchins nie udało się uratować. Historia zna więcej tragicznych wypadków, które wydarzyły się na planie filmowym.

Więcej informacji o tragicznym wypadku na planie filmu "Rust" znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jon-Erik Hexum

Jon-Erik Hexum znany był przede wszystkim z roli w serialu "Niebezpieczne ujęcia". 12 października 1984 roku, kiedy był na planie tej produkcji, kręcił scenę, w której jego bohater ładował pociski do pistoletu. Hexum w trakcie przerwy od zdjęć zaczął bawić się bronią, przyłożył ją do skroni i powiedział:

Sprawdźmy, czy została jakaś kula dla mnie.

Aktor pociągnął za spust, nie zdając sobie sprawy, że nawet ślepy nabój wytwarza strumień gorących gazów, a palący się proch wystrzela z olbrzymią prędkością. Postrzał spowodował poważne uszkodzenie czaszki oraz gwałtowny krwotok w mózgu. Hexum trafił do szpitala, gdzie przez pięć godzin go operowano. Sześć dni później zdiagnozowano u niego śmierć mózgu.

 
Zobacz wideo Najwięksi aktorzy Złotej Ery Hollywood

Martha Mansfield

Tragiczną śmierć poniosła Martha Mansfireld, która pod koniec 1923 roku pracowała na planie filmu "The Warrens of Virginia". Jeden z członków ekipy filmowej odpalając papierosa, rzucił zapaloną jeszcze zapałkę na ziemię. W tym samym miejscu stała Martha, ubrana w wystawną suknię wystylizowaną na czasy wojny secesyjnej. Falbanki jej kreacji zaczęły palić się w ekspresowym tempie. Mimo natychmiastowego przewiezienia Mansfield do szpitala aktorka zmarła w wyniku rozległych poparzeń.

 

Godfrey Gao

35-letni model zasłabł podczas 17-godzinnego nagrywania programu "Chase Me". Choć natychmiast trafił do szpitala, gdzie przez trzy godziny lekarze walczyli o jego życie, nie udało się go uratować. Według doniesień przyczyną śmierci Gao był atak serca.

 

Steve Irwin

Steve Irwin zginął 4 września 2006 roku na Wielkiej Rafie Koralowej w Australii. Podróżnik pracował właśnie przy filmie dokumentalnym "Najgroźniejsze stworzenia oceanu". Niestety, pogoda tego dnia nie sprzyjała rozpoczęciu zdjęć rekinów, więc zdecydował się na nagranie scen do filmu dla dzieci, który przygotowywał z córką. Kręcili właśnie zdjęcia płaszczek i kiedy Irwin przepłynął nad jedną z nich, ta go zaatakowała.

Zaczęła dźgać go ogonem, setki uderzeń w ciągu kilku sekund - relacjonował operator kamery, Justin Lyons, który był świadkiem zdarzenia.

Operator sądził początkowo, że atak płaszczki był nieszkodliwy - do momentu, aż zobaczył, że Irwin jest w kałuży krwi. Kolec jadowy, którym zakończony był ogon płaszczki, przeszedł przez jego klatkę piersiową i przebił serce.

Mówiłem do niego: "Myśl o dzieciach, Steve, trzymaj się, trzymaj się, wytrwaj!". On spokojnie spojrzał na mnie i powiedział: "Umieram" - wspominał po latach Lyons.
 

John Ritter

Ritter we wrześniu 2003 roku pracował na planie serialu "8 prostych zasad". 11 września pracując, poczuł się gorzej, zaczął wymiotować i skarżyć się na silny ból w klatce piersiowej. Został przewieziony do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niego tętniaka rozwarstwiającego aorty. Aktor zmarł jeszcze tego samego dnia, nie doczekawszy operacji.

 

Oliver Reed

Reed w 1999 roku kręcił film "Gladiator". W trakcie przerw od zdjęć kręconych w pubie, wziął udział w "meczu alkoholowym" z udziałem grupy marynarzy. Wypił litry różnych trunków i siłował się z mężczyznami na rękę. Bezpośrednio po tych wydarzeniach upadł na podłogę i umarł. Co ciekawe, w 1993 roku w brytyjskim programie "Without Walls" zażartował:

Umrę w barze, na atak serca, otoczony przez śmiech i gwar.

Znaliście którąś z tych historii?

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.