Książę Harry w stroju nazisty i "tampongate" księcia Karola. Te skandale i wpadki w rodzinie królewskiej przeszły do historii

W brytyjskiej rodzinie królewskiej nie brakuje mniejszych i większych skandali oraz wpadek. O wielu z nich trudno zapomnieć mimo upływu lat.

Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej żyją na świeczniku, a każdy ich krok jest bacznie śledzony przez media na całym świecie. Choć muszą przestrzegać zasad etykiety i teoretycznie powinni stanowić wzór do naśladowania, często zachowują się jak każdy człowiek - popełniają mniejsze lub większe błędy i zaliczają wpadki. Oto kilka przykładów.

Zobacz wideo Księżna Kate spróbowała swoich sił w muzyce elektronicznej. William pękał ze śmiechu

Romanse Sarah Ferguson

Do Polski w ostatni czwartek przyjechała Sarah Ferguson. Uważa się ją za naczelną skandalistkę brytyjskiej rodziny królewskiej. Na początku lat 90. w mediach ukazały się zdjęcia, na których doradca finansowy całował stopy księżnej. Z czasem też okazało się, że ma ona na swoim koncie liczne romanse. Ostatecznie jej małżeństwo z księciem Andrzejem zakończyło się rozwodem.

Sarah Ferguson na spotkaniu w szpitalu w ZabrzuSarah Ferguson na spotkaniu w szpitalu w Zabrzu Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Wyborcza.pl

Książę Andrzej oskarżony o przestępstwo seksualne

Skoro już mowa o księciu Andrzeju, to on również nie należy w rodzinie królewskiej do świętych osób. Pogłoski o jego romansach z Demi Moore czy Kylie Minogue to jednak nic w porównaniu do niedawnych oskarżeń o wykorzystanie seksualne nieletniej. Virginia Giuffre (z domu Roberts) po latach złożyła pozew przeciwko synowi królowej Elżbiety, zaś obecnie Stany Zjednoczone starają się doprowadzić do przesłuchania księcia.

Książę Andrzej oskarżony o wykorzystanie seksualne nieletniejKsiążę Andrzej oskarżony o wykorzystanie seksualne nieletniej BBC / EASTNEWS

Romans księcia Karola, czyli Tampongate

Książę Karol nie należy do grona szczególnie lubianych członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Sympatii z pewnością nie przysporzył mu wieloletni romans z Camillą Parker-Bowles, z którą następca tronu zdradzał księżną Dianę. Na początku lat 90., niedługo po ogłoszeniu separacji, na jaw wyszły taśmy z zapisem intymnych rozmów obojga kochanków. Książę Karol wspominał nawet, że chciałby być… tamponem Camilli, dlatego też o aferze tej mówi się "tampongate".

Księżna Camilla, książę KarolKsiężna Camilla, książę Karol East News

Wpadki księcia Filipa

Większą popularnością od swojego syna, księcia Karola, zdecydowanie cieszył się książę Filip, którego śmierć w tym roku opłakiwali rodacy i miłośnicy rodziny królewskiej. Jednak on również ma na koncie różne gafy i wpadki. Z jego ust padło swego czasu stwierdzenie, że Brytyjki nie potrafią gotować. Z kolei 13-letniemu chłopcu, marzącemu o tym, by zostać astronautą, doradził schudnięcie. A to tylko kropla w morzu gaf męża królowej Elżbiety II, który zyskał miano rasisty, gbura i zwyczajnego chama, choć z królewskim rodowodem.

Książę FilipKsiążę Filip fot. ONS

Książę Harry w stroju nazisty

Książę Harry długo uchodził za czarną owcę brytyjskiej rodziny królewskiej. Znany z imprezowego stylu życia młodszy syn księcia Karola i księżnej Diany został swego czasu sfotografowany nago podczas gry w rozbierany bilard. Zapisał się też niechlubnie w dziejach Windsorów, zakładając na jedno z przyjęć strój nazisty. Po latach od tamtego zdarzenia konsultant serialu "The Crown" powiedział w rozmowie z "Twoim Stylem", że to... książę William wybrał dla brata takie ubranie.

Książę HarryKsiążę Harry fot. ONS

Meghan Markle - modowe wpadki i wywiad dla Oprah Winfrey

Meghan Markle, od kiedy związała się z księciem Harrym, także znalazła się na celowniku brytyjskich mediów. Te chętnie wypominały jej kolejne potknięcia, choć w porównaniu z wcześniejszymi można określić jako "drobne". Była to m.in. nieodcięta metka od sukienki założonej podczas wizyty na Tonga czy oficjalne wyjście z królową, gdy nie była pewna, która z nich pierwsza powinna wejść do samochodu. Żona księcia Harry’ego i on sam wywołali jednak  też spory skandal swoim wywiadem dla Oprah Winfrey. Markle minęła się wtedy z prawdą, informując, że ślub z ukochanym wzięła wcześniej, przed wielką uroczystością transmitowaną w wielu krajach.

Książę Harry, Meghan MarkleKsiążę Harry, Meghan Markle  Capture TV CBS via Bestimage/ONS

Modowe wpadki księżnej Kate

Księżna Kate na co dzień unika afer i skandali. W 2012 roku głośno było o naruszeniu prywatności ukochanej księcia Williama przez paparazzi. Uwiecznili ją wtedy, jak opalała się topless, a zdjęcia opublikował jeden z francuskich tabloidów, za co został pozwany. Na przestrzeni lat zdarzało się też, że wiatr podwiał jej sukienkę. Z kolei we wrześniu 2020 roku, gdy pojawiła się w piekarni i zakasała rękawy do pracy, zwrócono uwagę, że nie przestrzegała zasad higieny. Nie miała wtedy rękawiczek na dłoniach ani żadnego czepka na głowie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.