"Downton Abbey". Kultowa seria powraca do kin. W nowym filmie poznamy przeszłość bohaterów

"Downton Abbey" to serial uwielbiany na całym świecie. Po sukcesie filmu pod tym samym tytułem przyszła pora na kolejną odsłonę. Już niedługo do kin trafi "Downton Abbey: Nowa epoka".

Więcej aktualnych informacji ze świata filmu znajdziecie na stronie Gazeta.pl

"Downton Abbey" zyskało sławę jako serial, jednak na fali popularności nakręcono film pod tym samym tytułem. Obraz ukazywał dalsze losy bohaterów uwielbianej przez widzów serii. Pod koniec kwietnia europejską premierę będzie miała kontynuacja produkcji - "Downton Abbey: Nowa epoka". Niecały miesiąc później film trafi do kin w Stanach Zjednoczonych. Na ekranie zobaczymy gwiazdy serialu, w tym Maggie Smith, która wcieliła się w słynną babcię Violet, ale także kilka nowych postaci.

Zobacz wideo "Downton Abbey" - oficjalny zwiastun

Gwiazdy, które zakochały się na planie filmowym. Ich miłość rodziła się na oczach kamerByli w związkach, ale trafili razem na plan. Ich miłość zrodziła się na oczach kamer

"Downton Abbey: Nowa epoka" - opis filmu

Akcja kolejnej części będzie się toczyć na Riwierze Francuskiej. W nowej odsłonie poznamy przeszłość Violet Crawley, granej przez Maggie Smith. Nowe, nieznane fakty, dotyczące przodków rodu Crawleyów, ujrzą światło dzienne. Wiele wydarzy się również w rezydencji Downton Abbey. W posiadłości pojawi się ekipa filmowa, której wizyta będzie miała zaskakujące konsekwencje dla mieszkańców. 

Głogowska i Gąsowski z córkąAnna Głogowska jest dumna z córki. Jak wygląda Julia Gąsowska?

"Downton Abbey: Nowa epoka" - twórcy i obsada

Za kamerą tym razem stanął Simon Curtis. Autorem scenariusza jest natomiast, podobnie jak w przypadku poprzednich części, Julian Fellowes. Na ekranie pojawią się gwiazdy poprzednich części: Maggie Smith, Michele Dockery, Hugh Bonneville, Laura Carmichael i Elizabeth McGovern. Do obsady dołączą także aktorzy znani z innych kinowych i serialowych hitów: Hugh Dancy ("Hannibal"), Nathalie Baye („Złap mnie, jeśli potrafisz"), Laura Haddock ("Strażnicy Galaktyki"), Dominic West („The Affair") i Jonathan Zaccaï („Prywatny trener"). Film "Downton Abbey: Nowa epoka" trafi do polskich kin szóstego maja.

Więcej o: