Trzaskowski i Piaseczny na Paradzie Równości. "Warszawa jest dla wszystkich". W komentarzach dyskusja o krzyżu

15 czerwca przez ulice Warszawy przeszła Parada Równości. Nie zabrakło znanych gwiazd. Wydarzenie nie obyło się bez obecności prezydenta stolicy, Rafała Trzaskowskiego.

Parada Równości przeszła przez Warszawę. Jak zwykle na wydarzeniu pojawiły się tłumy ludzi. Uczestnicy z chęcią publikowali zdjęcia i relacje w mediach społecznościowych. Wśród nich pojawiały się kadry z politykami i gwiazdami. Wicepremier Krzysztof Gawkowski wypowiedział się w stolicy na temat związków partnerskich. - Dowieziemy to, o co walczyliśmy przez osiem lat. Dowieziemy skuteczne prawo, które wszystkim daje poczucie, że państwo się wami opiekuje, że jest równe dla wszystkich i nikogo nie wyklucza - mówił. Kto jeszcze pojawił się na Paradzie Równości? Sprawdźcie!

Zobacz wideo Marianna Schreiber szczerze na temat swoich poglądów. Mówi o szufladkowaniu

Trzaskowski na Paradzie Równości. W komentarzach burza

15 czerwca w Warszawie odbyła się Parada Równości. Na ulicach Warszawy pojawiło się mnóstwo osób. Jak co roku nie zabrakło prezydenta stolicy, Rafała Trzaskowskiego. Co więcej, polityk otworzył wydarzenie. Zaznaczył, że "ten dzień pokazuje, że Warszawa jest miastem uśmiechniętym, tolerancyjnym i europejskim". Wyraził nadzieję, że zrealizowane zostaną postulaty w sprawie praw społeczności LGBT+. Tuż po Paradzie Równości prezydent Warszawy zamieścił post w mediach społecznościowych. "Warszawa jest dla wszystkich" - napisał. W komentarzach pojawiły się głosy podziękowań za udział i wsparcie. Nie zabrakło jednak też krytycznych głosów. "Warszawa jest dla wszystkich, ale krzyża w miejscu pracy już nie można postawić", "Twoi ludzie mają inne zdanie" - czytamy w komentarzach. Przypomnijmy, że 8 maja prezydent Warszawy podpisał zarządzenie, które nakazuje usunięcie krzyżów i innych symboli religijnych ze ścian i biurek pracowników warszawskich urzędów. To wywołało falę dyskusji publicystów, a także internautów. 

 

Oprócz polityków pojawiły się też gwiazdy. Można była zobaczyć między innymi Andrzeja Piasecznego, Lunę, Tomasza Ciachorowskiego, Jacka Jelonka, Oliwiera Kubiaka czy Saszan. Anna Mucha zaapelowała w mediach społecznościowych. "Wspieram dumnie. Żądamy związków partnerskich" - napisała i wrzuciła swoje zdjęcia we wszystkich kolorach tęczy. To nie wszystko! Zdjęcia gwiazd, które pojawiły się na Paradzie Równości, znajdziecie w naszej galerii na górze strony.

Parada równosci w WarszawieParada równosci w Warszawie Fot. Robert Kowalewski / Agencja Wyborcza.pl

Katarzyna Kotula skierowała do prac legislacyjnych propozycję rządowego projektu o związkach partnerskich

Katarzyna Kotula jest ministerką ds. równości. Zapowiedziała, że skierowała do wykazu prac legislacyjnych propozycję rządowego projektu, który dotyczy związków partnerskich. Radości nie było końca. Kotula podkreśliła, że dokumenty są gotowe. Wkrótce ruszą także konsultacje w tej sprawie z PSL-em. - Wy nie możecie czekać, ja nie mogę czekać. Czerwiec to czas na decyzję. Liczę na mądrość moich kolegów i koleżanek z rządu, bo projekt o związkach partnerskich to absolutne minimum. Dzisiaj nie tylko musimy, ale mamy polityczny obowiązek spłacić dług i spełnić obietnice wyborcze - mówiła Katarzyna Kotula. ZOBACZ TEŻ: Aktor uderzył w społeczność LGBTQ+ i wyleciał z "Na dobre i na złe". Teraz stracił pracę w radiowej Trójce

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.