Andrzej Piaseczny

Andrzej Piaseczny

Andrzej Piaseczny to popularny polski piosenkarz i autor tekstów. Kiedyś występował w zespole Mafia, od wielu lat koncentruje się na rozwoju swojej kariery solowej. W 2017 roku Andrzej Piaseczny obchodzi 25-lecie swojej kariery zawodowej i w związku z tym zaplanował bardzo bogatą trasę koncertową.

Imię i nazwisko: Andrzej Tomasz „Piasek” Piaseczny
Data urodzenia: 6 stycznia 1971 roku
Miejsce urodzenia: Pionki
Zawód: piosenkarz, autor tekstów, aktor
Oficjalna strona: andrzejpiaseczny.art.pl
Facebook: facebook.com/Andrzej-Piasecznyoficjalny-profil
Instagram: @andrzejpiaseczny_official

Kariera zawodowa Andrzeja Piasecznego

Andrzej Piaseczny od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, ma tysiące fanów, budzi powszechną sympatię i szacunek. Zaczął swoją przygodę z muzyką w wieku szkolnym – śpiewał w szkolnym zespole Cavatina. Po liceum w Pionkach rozpoczął studia na WSP w Kielcach, na kierunku wychowanie muzyczne – liczył, że w tym miejscu spotka ciekawych muzyków, z którymi rozpocznie współpracę. Tak też się stało. W 1992 roku Andrzej Piaseczny dołączył do zespołu Mafia, z którym nagrał dwie płyty. W międzyczasie współpracował również z Robertem Chojnackim nagrywając z nim również dwie płyty.
Pierwszy solowy album artysty pt. „Piasek” powstał w 1998 roku i w kilka miesięcy osiągnął status platynowej płyty. W tym samym czasie Andrzej wraz z Natalią Kukulską nagrali polskie wersje piosenek do filmu „Magiczny Miecz”. W 1999 roku artysta wystąpił na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich z piosenką „Jeszcze bliżej” i zdobył tam II nagrodę oraz nagrodę publiczności.

W 2000 roku powstał drugi solowy album Andrzeja Piasecznego „Popers” z gościnnym udziałem Ewy Bem i Wojtka Karolaka. Rok później artysta reprezentował Polskę podczas Eurowizji, jednak nie odniósł w konkursie sukcesu. Kolejną płytę Andrzeja „Andrzej Piaseczny” z 2003 roku promowały utwory „Szczęście jest blisko” oraz „Jedna na milion”. Następny był album „Jednym tchem”, który bardzo szybko osiągnął status płyty platynowej.
W międzyczasie Andrzej Piaseczny brał udział w realizacji różnych projektów muzycznych np. nagraniu płyty z utworami, do których tekstami stały się wiersze Jana Pawła II. W 2008 roku powstała kolejna płyta „15 dni” zawierająca przede wszystkim najpopularniejsze utwory artysty z piętnastu lat kariery. W 2011 roku Andrzej Piaseczny podjął się po raz pierwszy roli jurora w programie „The Voice of Poland”. Następna płyta nagrana przez Piasecznego w 2013 roku, czyli „To co dobre” szybko osiągnęła pierwsze miejsce listy OLiS.

Ostatnia płyta, którą jak dotąd nagrał artysta, „Kalejdoskop”, powstała w marcu 2015 roku, a promowała ją m.in. piosenka „O sobie samym”.
Rok 2017 jest dla Andrzeja Piasecznego rokiem szczególnym, właśnie mija 25 lat od czasu, kiedy zadebiutował na scenie muzycznej. W związku z tym Andrzej zaplanował jesienną trasę koncertową będącą swojego rodzaju podróżą sentymentalną – podczas koncertów artysta zaśpiewa najważniejsze piosenki z przeszłości oraz nowe, które właśnie powstają. 30 maja na antenie Radia ZET odbyła się premiera najnowszej piosenki „My – o mnie, o Tobie, o nas”, która jest zapowiedzią najnowszej płyty, której wydanie zaplanowane jest na październik 2017 roku.

andrzej piaseczny

Więcej o:

andrzej piaseczny