"Prince Charming". Oliwer Kubiak wrócił do domu i usłyszał: "Jesteś gejem?". Miał problemy w szkole [PLOTEK EXCLUSIVE]

12 października w Playerze zadebiutował pierwszy program o gejach w Polsce - "Prince Charming". Czy Oliwer Kubiak będzie wybrankiem serca Jacka Jelonka? 25-latek w rozmowie z naszym reporterem zdradził, jak dokonał coming outu.

Jacek Jelonek to programowy książę, który na oczach tysięcy Polaków będzie szukał miłości. O tym, czy któremuś z chłopaków udało się skraść serce modela, dowiemy się za kilka tygodni. Tymczasem na konferencji prasowej "Prince Charming" porozmawialiśmy z jednym z kandydatów. Oliwer Kubiak ma 25 lat i "nigdy nie krył się z tym, że jest gejem".

Zobacz wideo Jak Oliwer Kubiak dokonał coming outu?

"Prince Charming". Oliwer Kubiak wrócił do domu i usłyszał: "Jesteś gejem?". Miał problemy w szkole [PLOTEK EXCLUSIVE]

W rozmowie z naszym reporterem Oliwer opowiedział, jak wyglądał jego coming out.

Pamiętam, jak miałem te naście lat, trzynaście może i nie wiedziałem, jak określić to, co czuję, a zawsze czułem pociąg do mężczyzn. Do tej pory pamiętam, jak miałem cztery lata, a może trzy - kiedy widziałem teledysk Ricky'ego Martina... I nie, to nie jest choroba, już w wieku trzech lat, wiedziałem. A coming out? Był bardzo delikatny. Wróciłem przygnębiony ze szkoły, powiedziałem: Hej, mamo, mam gorszy humor, bo dzieci dziwnie się zachowują. Nagle zapytała: Czy to dlatego, że jesteś gejem? Dzięki temu zdjęła ze mnie ciężar powiedzenia tego słowa, powiedzenia, że jestem gejem.

25-latek mówi wprost, że bycie osobą homoseksualną to nie choroba. Dlaczego rówieśnicy go krytykowali?

To wynikało z tego, że ja jestem bardziej artystyczną duszą. Śpiewałem, tańczyłem, trzymałem się z dziewczynami i rzeczywiście, dla dzieci, kiedy nie jest dla nich coś niezrozumiałe, a chłopcy nie rozumieli tego, że podobają mi się inni chłopcy, kończy się plotkowaniem i głupim zachowaniem.

Ile lat miał Oliwer, kiedy pierwszy raz poszedł na randkę z facetem? Dowiecie się, oglądając powyższy materiał wideo.

Więcej o osobach związanych ze środowiskami LGBT+ przeczytacie na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.