Robił karierę w serialach. Po roli w "M jak miłość" rzucił wszystko i wstąpił do zakonu

Jakub Strzelecki wystąpił w kilku popularnych polskich produkcjach. Jego aktorska kariera rozkwitała, lecz postanowił zmienić całe swoje życie. Teraz pełni posługę kapłańską, a w zakonie przyjął nowe imię.

Jakub Strzelecki od dziecka marzył o tym, by zostać aktorem. Skończył łódzką Szkołę Filmową i miał przed sobą dobrze zapowiadającą się karierę. Debiutował w serialu "Dwie strony medalu", grając m.in. u boku Marty Żmudy Trzebiatowskiej. Później aktorzy grali razem jeszcze w "Teraz albo nigdy", gdzie Strzelecki wcielił się w rolę Tomka, wysportowanego absolwenta AWF-u. Widzowie mogli go oglądać także w drugoplanowych rolach w "Samym życiu", czy "Czasie honoru". Jego ostatnia znana rola to postać psychologa Darka w "M jak miłość", który prześladował Kingę Zduńską (Katarzyna Cichopek). Później wywrócił swoje życie do góry nogami. Dziś czuje się spełniony jako ksiądz.

Zobacz wideo Malik Montana o Majce Jeżowskiej. Zaskakujące, co powiedział

Jakub Strzelecki zagrał w "M jak miłość" i poszedł do zakonu. Tak zmienił swoje życie

Jak donosiły media, aktor jeszcze na studiach miał wątpliwości dotyczące ścieżki zawodowej. Późniejsze role w serialach mogły utwierdzić go w słuszności obranej drogi, lecz dylemat powrócił. Jak podawało "Echo Dnia", Jakub Strzelecki miał czuć wewnętrzny niepokój. W 2014 roku porzucił dotychczasowe życie i karierę, wstępując do zakonu Ojców Bernardynów. Zainspirował się świętym Franciszkiem z Asyżu. Jego opiekun, ojciec Faustyn Kuśnierz, przyznał w jednym z wywiadów, że na początku ta decyzja wszystkich zdziwiła.

Tak, na początku był dreszczyk emocji. Bo jak to, znany aktor rezygnuje ze sławy, pieniędzy, wygodnego życia i wybiera klasztor, jak to? Ale to było tylko chwilę

- powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim". Jak Jakub Strzelecki wyglądał, kiedy występował w popularnych serialach? Zajrzyjcie do naszej galerii.

To dziś robi Jakub Strzelecki

Były aktor kilka lat przygotowywał się do swojej roli. Mieszkał w tym czasie w klasztorze w Warcie, Leżajsku i Kalwarii Zebrzydowskiej. Przeszedł postulat, nowicjat i śluby wieczyste, które złożył w 2020 roku. Wówczas przyjął imię Tobiasz. Dwa lata później miał pełne święcenia. Z ostatnich informacji wynika, że obecnie pełni posługę duszpasterską w dwóch miejscowościach w okolicy Leżajska - Maleniskach i Hucisku. ZOBACZ TEŻ: Zrzuciła habit i została piosenkarką. Jak wygląda po latach? Spójrzcie na te szpilki i kolczyk w nosie

Pamiętacie role Jakuba Strzeleckiego?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.