Influencerka opublikowała niestosowne nagranie na tle Auschwitz. "Niesmaczne, obrzydliwe, atencyjne"

16-letnia Influencerka wykazała się brakiem empatii. Jej nagranie na tle Auschwitz-Birkenau nie przeszło w sieci bez echa.

Co jakiś czas w mediach słychać o skandalicznych zachowaniach turystów w muzeum Auschwitz, którzy robią sobie beztrosko zdjęcia na tle komór gazowych. Ostatnio było głośno na temat kobiety, która uśmiechnięta wyginała się do zdjęć na torach prowadzących do bramy głównej byłego obozu Auschwitz-Birkenau. Dokładnie tymi torami przewożeni byli ludzie skazywani w obozie koncentracyjnym na okrutną śmierć. Niedługo później usłyszeliśmy o nastolatkach, którzy "hajlowali" w Auschwitz. Teraz z kolei jedna z influencerek opublikowała beztroskie nagranie, na którym widać, jak przejeżdża obok Auschwitz-Birkenau. Do "wakacyjnego" filmiku załączyła taneczną muzykę. 

Zobacz wideo "Tylko dzięki lekarzowi - Polakowi - przeżyłam obóz"

Nastoletnia influencerka opublikowała nagranie z Auschwitz-Birkenau. W tle niestosowna muzyka

Vanessa Rojewska jest 16-letnią influencerką. Próbowała też swoich sił w fotomodelingu, a wraz z grupą znajomych na TikToku nagrywa filmiki, które mają przypominać serial. Nastolatkę na Instagramie obserwuje 239 tys. osób. To właśnie tam Vanessa postanowiła pochwalić się beztroskim nagraniem z wyjazdu ze znajomymi. I nie byłoby w tym nic dziwnego czy oburzającego, gdyby nie fakt, że na jednym z ujęć widać, jak ubrana w skąpy strój na rowerze przejeżdża obok  Auschwitz-Birkenau. Nagranie zostało podpisane "Pozwiedzane", a do całości została załączona taneczna muzyka, a dokładnie utwór Seana Paula "She Doesn't Mind". Całość wygląda więc niczym sielska i beztroska pocztówka z wakacji.

W sieci zawrzało. "Brak szacunku i niedojrzałość"

Nastolatce zabrakło empatii, co wytknęli jej internauci. "Moim zdaniem bardzo, bardzo niesmaczne", "Niesmaczne, obrzydliwe, atencyjne, nie wiem co jeszcze", "Dramatyczny brak wyczucia. Zastanawiam się, czy naprawdę obecne pokolenie jest tak gruboskórne i pozbawione minimum kultury, empatii czy zwykłego człowieczeństwa?" "No milutko. Większość osób płacze lub pozostaje w milczeniu, gdy zwiedza to miejsce. A ta relacja pokazuje po prostu brak szacunku i niedojrzałość. Najwyraźniej nie rozumie, do czego doszło w tym miejscu i jakie tortury i cierpienie przeżywali więźniowie","Pokazuje przede wszystkim braki w edukacji, bo jakby ktoś wiedział, co tam się działo, to by czegoś takiego nie nagrał" - pisali na serwisie X. Po tym, jak nagranie Rojewskiej zostało skrytykowane, influencerka usunęła je z InstaStories. Jak jednak wiadomo, w sieci nic nie ginie. 

Czy reagujesz na niestosowne treści zamieszczane w sieci?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.