To tam Protasiewicz oświadczył się młodszej o 34 lata Darii. Wnętrze pełne złota i marmuru

Jacek Protasiewicz oświadczył się ukochanej na Malcie. Spośród wielu miejsc wybrał akurat konkatedrę św. Jana w Valletcie. Czyżby chodziło o to, że mógł otoczyć tam 22-latkę złotem?

Jacek Protasiewicz to polityk, o którym jeszcze do niedawna nie słyszało wiele osób. O byłym wojewodzie dolnośląskim, który został zdymisjonowany przez Donalda Tuska, zrobiło się głośno po tym, jak opublikował serię oburzających wpisów na serwisie X, w których w wulgarny sposób atakował swoich przeciwników politycznych. To również tam opisywał, jak spędzał czas z młodszą od niego o 34 lata polityczką i działaczką Darią Brzezicką. Niedługo później oświadczył się 22-letniej ukochanej. 

Zobacz wideo Doda zdradza, który pierścionek zaręczynowy był najpiękniejszy

To tam Jacek Protasiewicz oświadczył się Darii

Jacek Protasiewicz po tym, jak został zdymisjonowany, twierdził, że się cieszy, bo będzie miał więcej czasu dla ukochanej. Właśnie utrata stanowiska miała zmobilizować go do wycieczki na Maltę, a nawet do... oświadczyn. 

Nawet się ucieszyłem, że pan premier Donald Tusk odwołał mnie z funkcji wicewojewody, bo umożliwił mi w ten sposób tygodniowy pobyt z Darią na Malcie. Na Malcie kupiłem pierścionek zaręczynowy i się oświadczyłem. Oświadczyny zostały przyjęte

- powiedział "Super Expressowi". Daria szybko pochwaliła się w serwisie X pierścionkiem i zdjęciami z zaręczyn. Na kadrach widać, że Protasiewicz postanowił uklęknąć przed ukochaną w nie byle jakim miejscu. Wybrał konkatedrę św. Jana w Valletcie. Jeśli w ten sposób chciał przekazać ukochanej, że od tego momentu będą otaczać się bogactwem, to wybrał dobrze. Barokowa budowla jest uznawana za jeden z najwspanialszych przykładów architektury XVI wieku. Budowla jest bogato zdobiona i może śmiało konkurować w tym zakresie z kościołami z Rzymu. Nie brak tu przepychu - złota na ścianach, zdobieniach na ołtarzu oraz marmurów na podłodze. Marmurowe są też rzeźby, np. ta przedstawiająca chrzest Chrystusa autorstwa Giuseppe Mazzuoli. Co więcej, w konkatedrze zachowały się barokowe dzieła sztuki, bo w czasie II wojny światowej budowla została jedynie lekko uszkodzona, a jej zawartość przeniesiona na czas bombardowania w inne miejsce. 

Protasiewicz miał na Malcie do wyboru mnóstwo romantycznych miejsc, w których mógł prosić ukochaną o rękę. W przewodnikach turystycznych możemy przeczytać, że romantyczną atmosferę i cudowne widoki można znaleźć również w ogrodach przy Pałacu San Anton w Attard, średniowiecznym miasteczku Mdina, górnych ogrodach Barrakka czy w punkcie obserwacyjnym przy Rax II Wahx. Protasiewicz jednak zrezygnował z otoczenia natury na rzecz wnętrza barokowej konkatedry. Zdjęcia z wnętrza budowli, a także z oświadczyn polityka znajdziecie w naszej galerii, w górnej części artykułu. Sami oceńcie, czy Protasiewicz wybrał dobre miejsce, by poprosić 22-latkę o rękę. 

Narzeczona Protasiewicza odgryzła się Mariannie Schreiber. Wyciągnęła mocne działa

Przypomnijmy, że niedawno na X doszło do przepychanki słownej pomiędzy Darią Brzezicką a Marianną  Schreiber. "Najbardziej podoba mi się w tym związku, że jest on szczery i autentyczny - nie na pokaz. Wszystkiego dobrego, Dario i Jacku" - napisała ironicznie celebrytka. Ukochana Protasiewicza pojechała po bandzie i przywołała postać męża Schreiber, który niedawno publicznie ogłosił, że rozstaje się z żoną. Zobaczcie, co napisała Daria i jak odpisała jej Marianna. 

Co sądzisz o związkach z dużą różnicą wieku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.