Pierwszy mąż Ireny Jarockiej był muzykiem. Mówili, że był ojcem jej sukcesu. "Nie było czasu na dom"

Irena Jarocka i Marian Zacharowicz poznali się, kiedy piosenkarka dopiero zaczynała swoją karierę. Choć wzięli ślub, na przeszkodzie stanęła im kariera artystki.

Irena Jarocka w 1989 roku wyszła za doktora nauk technicznych Michała Sobolewskiego, z którym została do końca życia. Zanim jednak poznała ojca swojej córki, a zarazem miłość życia, związana była z kompozytorem i menadżerem Marianem Zacharewiczem. Para poznała się w połowie lat 60., kiedy piosenkarka stawiała pierwsze kroki na scenie. "Od razu wpadła mi w oko. Była niepozorną szarą myszką, ale jak się uśmiechała, to tak, jakby oczy śmiały się i szły do mnie. Przyciągnęły mnie te jej piękne oczy. Zakochałem się" - opowiadał kompozytor po latach autorce książki "Wymyśliłam cię. Irena Jarocka we wspomnieniach".

Zobacz wideo Justyna Steczkowska wspomina Irene Jarocką

Irena Jarocka i Marian Zacharowicz poznali się w latach 60.

Irena Jarocka po pierwszych festiwalach w Opolu i Sopocie w 1968 roku z dnia na dzień stała się gwiazdą. Zacharewicz wspominał, że w tym czasie pełnił niemal każdą funkcję u boku partnerki. Nie bez powodu z biegiem lat zyskał w mediach przydomek "ojca sukcesu Ireny Jarockiej". "Ode mnie odbijali się wszyscy, którzy nie mieli jej nic do zaoferowania, a chcieli jedynie naciągnąć. Potem awansowałem - zostałem tragarzem, szoferem, konferansjerem, kompozytorem, sekretarzem, menadżerem i w końcu, po jej powrocie z kilkuletniego pobytu we Francji, mężem" - mówił w książce.

Pierwszy kryzys w relacji Ireny Jarockiej i Mariana Zacharowicza

Kariera Jarockiej nabierała coraz większego rozpędu - na początku lat 70. szkoliła swój warsztat w Paryżu, gdzie również występowała. Właśnie wtedy parę napotkał pierwszy kryzys, który zdołali pokonać. "Pomyślałem, że muszę pojechać i poważnie z nią porozmawiać. Pojechałem i znów zbliżyliśmy się do siebie. Przekonałem ją, że we Francji kariery nie zrobi" - wspominał. Para wkrótce się zaręczyła i stanęła na ślubnym kobiercu w 1972 roku w Gdyni.

Kariera i praca doprowadziła do rozstania Ireny Jarockiej i Mariana Zacharowicza

Główną przeszkodą dla małżeństwa Jarockiej i Zacharewicza była... kariera piosenkarki. "Niestety, kariera nie wypływała dobrze na nasz związek. W pewnym momencie poczuliśmy się przemęczeni sobą i wykończeni tempem tych pięciu minut kariery, które się przedłużały. Nie wytrzymaliśmy tego psychicznie" - wspominał. Wersję kompozytora potwierdziła wokalistka, która także przyznała, że obydwoje skupili się na obowiązkach zawodowych. "Naszą miłość zgubiło zatracenie się w pracy. Kariera bez przerwy się rozkręcała i w zasadzie nie było czasu na dom, na dziecko, na relaks. Oddaliliśmy się od siebie, rzadko bywaliśmy w domu" - wspominała Irena Jarocka w książce "Motylem jestem, czyli piosenka o mnie samej". Choć ich małżeństwo przetrwało pięć lat, później przez lata ze sobą współpracowali, tworząc kolejne przeboje. Wejdźcie do galerii u góry strony, aby zobaczyć zdjęcie drugiego męża Ireny Jarockiej - Michała Sobolewicza.

Irena JarockaIrena Jarocka fot. kapif.pl

Twój ulubiony przebój Ireny Jarockiej to...
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.