Kariera żony Zbigniewa Ziobry. Była modelką i dziennikarką śledczą. Niedawno zaczęła nową pracę

Żona Zbigniewa Ziobro w przeszłości pracowała jako fotomodelka czy dziennikarka śledcza. Przez pewien czas pełniła obowiązki zastępczyni dyrektora w Agencji Informacji TVP. Ostatnio rozpoczęła pracę w Parlamencie Europejskim.

Z najnowszych ustaleń Gazety.pl wynika, że służby weszły m.in. do domu byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Jeden z polityków koalicji rządzącej poinformował, że nikt się nie włamywał, ponieważ w domu byli domownicy, którym skonfiskowano telefony komórkowe. Co wiemy o żonie Zbigniewa Ziobro? W przeszłości pracowała jako modelka czy też dziennikarka śledcza. Ostatnio znalazła nowe zatrudnienie. 

Zobacz wideo Patryk Jaki mówi o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry

Zbigniew Ziobro przyszłą żonę poznał podczas obrad komisji śledczej badającej aferę Rywina

Żoną polityka prawicy jest Patrycja Kotecka-Ziobro. Para doczekała się dwóch synów: Jana Jerzego i Andrzeja. Przed poznaniem Zbigniewa Ziobro kobieta miała różne zajęcia. Pracowała między innymi jako fotomodelka w kampaniach ubrań i kosmetyków. Studiowała też dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim i rozpoczęła pracę w redakcji "Super Expressu". Później była związana też z "Życiem Warszawy". Swojego przyszłego męża poznała podczas relacjonowania obrad komisji śledczej do spraw afery Rywina. "Szczególną uwagę zwróciłem na Patrycję, kiedy przesłuchiwaliśmy Leszka Millera. Tamtego dnia miałem już tak wszystkiego dosyć i spojrzałem w kierunku stołu, przy którym siedzieli dziennikarze. Patrycja miała na sobie jakiś niebieski żakiet. Po siedmiu godzinach słuchania i patrzenia na Leszka Millera zobaczyłem w końcu piękną kobietę, która się uśmiechała" - wspominał Zbigniew Ziobro na łamach "Gali". Zdobycie serca Patrycji Koteckiej wcale nie było jednak łatwe, a Zbigniew Ziobro musiał sporo się natrudzić. "Początkowo moje rozmaite próby nawiązania kontaktu, czasami dość takie ułańskie, z dużą pewnością siebie, odbijały się od muru. Co intrygowało mnie jeszcze bardziej" - dodał polityk. 

Patrycja Kotecka rozpoczęła pracę w Parlamencie Europejskim

Patrycja Kotecka próbowała swoich sił także w telewizji. Pracowała w TV4 przy programie "Reporter", a Krzysztofowi Rutkowskiemu pomagała przy realizacji paradokumetu "Detektyw". W 2006 roku Kotecka trafiła do TVP, gdzie była autorką reportaży i wydawczynią programów publicystycznych. W 2007 roku powierzono jej przygotowywanie ramówki TVP Info. Przez pewien czas była zastępczynią dyrektora Agencji Informacji TVP. Gdy Zbigniew Ziobro został ministrem sprawiedliwości, jego żona została dyrektorem marketingu i sprzedaży on-line w Link4, spółce należącej do PZU. Później była tam także członkinią zarządu. Z pracy zrezygnowała w lutym 2023 roku, a swoją decyzję tłumaczyła "przyczynami osobistymi", w tym dokończeniem doktoratu. Ostatnio pojawiła się informacja, że Kotecka rozpoczęła pracę w Parlamencie Europejskim w grupie Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Europosłom doradza w zakresie politycznych kampanii internetowych. 

Żona Zbigniewa Ziobry ostatnio zaczęła pracę w Parlamencie EuropejskimŻona Zbigniewa Ziobry ostatnio zaczęła pracę w Parlamencie Europejskim Żona Zbigniewa Ziobry ostatnio zaczęła pracę w Parlamencie Europejskim. Fot. Jakub Włodek / Agencja Wyborcza.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.