Karolina Sawka zagrała Nel w "Pustyni i w puszczy". Niedługo poślubi znanego aktora

Dzięki roli Nel w filmie "W pustyni i w puszczy" przed Karoliną Sawką otworzyły się drzwi do kariery. Młoda aktorka na długie lata zniknęła jednak z ekranów. Dziś znów występuje na scenie. Prywatnie gwiazda ekranizacji powieści Sienkiewicza jest związana z kolegą po fachu. Para już wkrótce stanie na ślubnym kobiercu.

W 2001 roku w polskich kinach królowała nowa ekranizacja "W pustyni i w puszczy". W główne role wcielili się Adam Fidusiewicz i Karolina Sawka. Młoda aktorka miała wówczas zaledwie dziewięć lat. Choć występ w hitowej produkcji przyniósł jej ogólnopolską rozpoznawalność, nie zdecydowała się rozwijać kariery. Karolina Sawka zniknęła z ekranów na kilkanaście lat, aby później na nie powrócić. Czym dziś zajmuje się filmowa Nel?

Zobacz wideo Marta Nowak: Żegnaj Stasiu, żegnaj Nel, nie będzie już w polskiej szkole "W pustyni i w puszczy"

Rola Nel w "Pustyni i w puszczy" przyniosła jej wielką popularność. Później Karolina Sawka wycofała się z aktorstwa

Karolina Sawka zadebiutowała jako dziewięciolatka. Choć rola Nel w ekranizacji "W pustyni i w puszczy" otworzyła przed nią drzwi do kariery, młoda artystka postanowiła zrezygnować z aktorstwa. W późniejszych wywiadach tłumaczyła, że decyzję o wyborze drogi życiowej chciała podjąć w pełni świadomie.

Rodzice postanowili dać mi wybór w dorosłym życiu, a nie decydować za mnie w dzieciństwie: z tego względu po emisji filmu nie posyłali mnie do seriali czy programów. Jako dorosła osoba wybrałam tę ścieżkę samodzielnie. Myślę, że ich wybór był słuszny

- mówiła w rozmowie z serwisem mojwywiad.pl. Karolina Sawka ukończyła Stosowane Nauki Społeczne na Uniwersytecie Warszawskim. W 2018 roku uzyskała też dyplom Łódzkiej Szkoły Filmowej. Po latach zrozumiała bowiem, że chce związać swoją przyszłość z aktorstwem. Dziś możemy ją oglądać nie tylko na szklanym ekranie, ale również na deskach teatru. Artystka wystąpiła w kilku popularnych filmach i serialach. Pojawiła się między innymi w "Ojcu Mateuszu", "M jak miłość", "Pierwszej miłości" czy "Papierach na szczęście". Sawka grywa także w spektaklach. Aktorka wciela się w jedną z postaci w komedii "Nerwica natręctw" w reżyserii Artura Barcisia. Gra również rolę Caroline w sztuce "La Bombe".

Karolina SawkaKarolina Sawka Instagram/sawkowska

Karolina Sawka jest związana ze znanym aktorem. Media donosiły o ich ślubnych planach

Prywatnie Karolina Sawka związana jest z kolegą po fachu, Mateuszem Rzeźniczakiem. Aktor wystąpił w produkcjach, takich jak "Miasto 44", "Furioza" czy "Filip". W październiku 2023 roku "Twoje Imperium" informowało o ślubnych planach aktorskiej pary. - Pod koniec czerwca wezmą ślub, a wesele odbędzie się w Starym Kinie - twierdziło źródło tygodnika. Zakochani planują też podobno wybrać się w długą podróż poślubną. - Nie zależy im na mieszkaniu w drogich hotelach. Lubią jeździć budżetowo i tak, żeby, jak najwięcej zobaczyć. Zwiedzili niemal całą Europę - dodał rozmówca magazynu. Poza podróżowaniem Sawka ma jeszcze jedną pasję - ceramikę. Artystka od lat tworzy wyroby z gliny.

Mateusz Rzeźniczak i Karolina SawkaMateusz Rzeźniczak i Karolina Sawka Instagram/sawkowska

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.