Pracownicy "Panoramy" narzekali na fatalne warunki pracy. Doczekają się okien? Klamka zapadła

Pracownicy "Panoramy" mieli nadzieję, że doczekają się w redakcji lepszych warunków pracy. Zapadła już decyzja w sprawie ich przyszłości. Czy będą musieli dalej gnieździć się w budynku na Woronicza jak w ostatnich tygodniach?

Kilka dni temu w sieci pojawił się list pracowników "Panoramy" do szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej - Grzegorza Sajóra. Wszystko za sprawą dziennikarza Marcina Dobskiego z portalu Salon24, który jako pierwszy ujawnił jego treść. "Narzekają na fatalne warunki: brak komputerów, okien w pomieszczeniu, nie mają gdzie zrobić herbaty/odgrzać jedzenia, nie mogą puścić programu o 18, bo zestawy montażowe są dostępne od 20. Dzielą newsroom z TVP Sport" - pisał na portalu X. Wiadomo już, czy ludzie z "Panoramy" i innych serwisów informacyjnych wrócą do budynku TVP przy Placu Powstańców, gdzie pracowali dotychczas, czyli zanim 20 grudnia 2023 roku nadeszły w telewizji nowe rządy.

Zobacz wideo Paulina Chylewska tęskni za TVP?

"Panorama" nie wróci do TVP przy Placu Powstańców

Dotychczas pracownicy TVP, którzy muszą pracować w spartańskich warunkach, liczyli na powrót do budynku, który nie jest już okupowany przez Michała Adamczyka. Ich nadzieje zostały rozwiane i na razie nie wiadomo nic o poprawie ich losu. Zostaną już tu, gdzie są. "Gazeta Wyborcza" podała, że stacja TVP Info oraz programy informacyjne TVP1 i TVP2 nie wrócą już do nadawania z dotychczasowej siedziby TAI przy placu Powstańców Warszawy. Mają nadal być nadawane - tak jak obecnie - z budynków przy ul. Woronicza, gdzie od niedawna przewożony jest nowoczesny sprzęt z placu. Za to w dawnym budynku TAI od 26 lutego ma nadawać TVP World. 

Budynek przy placu nie był dostosowany do produkcji newsów. Kilka pięter, ciasne korytarze. Paradoksalnie przez tę okupację decyzja o przeprowadzce stała się realna. Docelowo będzie nam na Woronicza dużo lepiej, na razie jest trudno, ale wiadomo, to okres przejściowy 

- powiedział "Gazecie Wyborczej" z jeden z dyrektorów TAI.

Zmiany w "Panoramie"

"Panoramę" po rewolucji w TVP prowadzą Jarosław Kulczycki, Piotr Jędrzejek, Justyna Śliwowska-Mróz. Niedługo w programie w roli prowadzącej zadebiutować ma też Ewa Gajewska. Serwis informacyjny TVP2 nadawany jest o nowej porze, czyli godz. 22.30 (w sobotę i niedzielę o 22.20). Jak pisały Wirtualne Media, na razie wcześniejsze wydania programu nie wrócą na wizję. "Pojawienie się programu o 18.00 w krótszej wersji uzależnione jest od technologii. Wydanie będzie emitowane, gdy z budynku Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zostanie przeniesiony na Woronicza tzw. ingest - zespół urządzeń do zasysania contentu i rozsyłania na montaż. Wcześniej nie będzie to możliwe" - czytaliśmy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.