Król Danii w Polsce. Humor mu dopisuje. Andrzej Duda nad wyraz poważny

Król Danii Fryderyk X po raz pierwszy pojawił się w Polsce. Wizyta potrwa trzy dni. Są zdjęcia ze spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą.

Rozpoczęła się wizyta króla Danii w Polsce. "Bezpieczeństwo, energetyka, klimat, żywność i rolnictwo – to tematy, które zdominują trzydniową wizytę Jego Królewskiej Mości Fryderyka X, Króla Danii w Polsce" - czytamy na stronie Kancelarii Prezydenta. Na początek Fryderyk X spotkał się z Andrzejem Dudą. W planach jest również spotkanie z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią i marszałkinią Senatu Małgorzatą Kidawą-Błońską.

Zobacz wideo Układał włosy Dudzie. "Wszyscy daliśmy się nabrać"

Król Danii na spotkaniu z Andrzejem Dudą

Król Danii spotkał się z Andrzejem Dudą w Pałacu Prezydenckim. Obaj panowie mieli na sobie garnitury i eleganckie płaszcze w granatowym kolorze. Prezydent RP był bardzo poważny, na twarzy Fryderyka X było widać uśmiech. Szef Biura Polityki Międzynarodowej Mieszko Pawlak zwraca uwagę na to, że wizyta króla Danii w Polsce to ważny sygnał, jeśli chodzi o współpracę obu krajów. Jest ona szczególnie istotna, jeśli chodzi o bezpieczeństwo energetyczne.

Mieszko Pawlak poinformował, że podczas wizyty podpisane zostaną porozumienia dotyczące efektywności energetycznej, a także między Metrem Warszawskim a EIFO, duńskim funduszem inwestycyjnym. Oprócz oficjalnego śniadania wieczorem zaplanowano także uroczystą kolację. Król Danii odwiedził również Muzeum Historii Polski. "Dla Muzeum Historii Polski wizyta króla Danii Fryderyka X wiąże się z ogromnym honorem i prestiżem, ponieważ jest to pierwsza głowa innego państwa, która wizytuje nasze muzeum" - powiedział PAP dyrektor MHP Robert Kostro. Fryderyk X złoży także wieniec przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Jak będą wyglądać kolejne dni wizyty króla Danii w Polsce?

W czwartek król Danii ma w planach spotkanie z wiceprezydentem Warszawy Michałem Olszewskim. Złoży także wizytę w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Ostatniego dnia natomiast król Danii ma odwiedzić Szczecin. "Wizyta Jego Królewskiej Mości w Polsce, przygotowywana od dłuższego czasu, odbędzie się częściowo w stolicy Polski, Warszawie, gdzie 38 duńskich firm weźmie udział w biznesowej kampanii promocyjnej, a także w portowym Szczecinie, gdzie król odwiedzi między innymi regionalną kwaterę NATO oraz przedstawicieli duńskiej i polskiej społeczności biznesowej w mieście" - dowiadujemy się z mediów społecznościowych duńskiej rodziny królewskiej. Więcej zdjęć ze spotkania króla Danii i Andrzeja Dudy znajdziecie w galerii na górze strony.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.