Kim jest Katarzyna Zdanowicz? Dziennikarka Polsatu pochodzi z małego miasta. "Chciałam się wyrwać"

Katarzyna Zdanowicz zyskała popularność głównie jako dziennikarka Polsatu. Mało kto wie, że prezenterka "Wiadomości" wychowała się w małym mieście. Teraz uwielbia wracać w rodzinne strony.

Katarzyna Zdanowicz od lat spełnia się jako dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Rozpoczęła swoją karierę w lokalnej telewizji w Solcu Kujawskim. Pracowała również w "Gazecie Wyborczej". Następnie przez niecałą dekadę związała się z TVN24, gdzie prowadziła serwisy newsowe. W 2022 roku w jej życiu przeszedł czas na zmianę. Zdanowicz wróciła do Polsatu, w którym pracowała jeszcze wcześniej, bo w latach 2008-2012. Teraz prowadzi serwis informacyjny "Wydarzenia". To jednak nie wszystko. Sprawdźcie, co jeszcze powinniście wiedzieć na temat dziennikarki.

Zobacz wideo Czy Joanna Racewicz wróci do TVP? "Zamienili to miejsce w..."

Katarzyna Zdanowicz pochodzi z małego miasta. To właśnie tam prezenterka "Wydarzeń" odnajduje spokój

Mało kto wie, jaka Katarzyna Zdanowicz jest prywatnie. Prezenterka daje fanom poznać swoje zdanie w podcaście "Zdanowicz. Pomiędzy wersami", gdzie opowiada o społecznie ważnych sprawach. Jest również autorką książki "Zawsze mówi, że wróci". Ponadto Katarzyna Zdanowicz aktywnie działa w mediach społecznościowych, gdzie  śledzi ją ponad sześćdziesiąt tysięcy użytkowników. Dziennikarka regularnie dzieli się tam ujęciami z życia rodzinnego. Obecnie mieszka w Warszawie wraz z mężem Marcinem Zdanowiczem i 12-letnim synem Maksymilianem. Wychowywała się jednak w niewielkim mieście pod Bydgoszczą. Jak sama mówiła w jednym z wywiadów, kiedyś bardzo chciała z niego wyjechać. Teraz jednak tęskni za spokojem. - Im jestem starsza, tym z większą przyjemnością i chęcią wracam w rodzinne strony. Jak byłam dorastającą dziewczyną, chciałam wyrwać się z tego miejsca - mówiła Zdanowicz, cytowana przez portal i.pl. Po więcej zdjęć zapraszamy do naszej galerii na górze strony.

Zawsze chciałam zostać dziennikarką, a Warszawa jest epicentrum informacyjnym i dziennikarskim. Z czasem człowiek docenia uroki małych miast, gdzie życie toczy się wolniej, spokojniej. W Solcu Kujawskim została moja mama, więc to dodatkowy powód, żeby częściej odwiedzać to miasto. Tam człowiek wypoczywa, nie to co w Warszawie, gdzie żyje się w ciągłym biegu - podkreśliła Katarzyna Zdanowicz w wywiadzie.
 

Katarzyna Zdanowicz jakiś czas temu zagościła u Żurnalisty. Wtedy nie szczędziła słów na temat kolegi z branży

Jakiś czas temu Katarzyna Zdanowicz zagościła u Żurnalisty. Opowiedziała o początkach pracy w zawodzie i kulisach rozstania ze stacją TVN. Nawiązała także do etyki dziennikarskiej. W tym momencie odwołała się do afery związanej z Piotrem Kraśko. Nie szczędziła słów. - Po ludzku trudno mi zrozumieć, że mógł tak postąpić, jak postąpił. Nie mieści się to w moim kręgosłupie moralnym. Nie odbierając mu zasług, jakim jest dziennikarzem. Ale to moja ocena - wyznała w wywiadzie. Więcej szczegółów na ten temat przeczytacie TUTAJ. ZOBACZ TEŻ: Katarzyna Zdanowicz odeszła z TVN24 i miała odpocząć. Teraz przechodzi do konkurencji. Już tam kiedyś pracowała

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.