Kolejny transfer z Polsatu do TVP. Prezenterka "Wydarzeń" dołączy do redakcji "19:30"

Grono pracowników Polsatu, którzy decydują się na przejście do "nowej" TVP, powiększa się. Wirtualne Media donoszą, że wkrótce do redakcji "19:30" dołączy Monika Sawka.

Ekipa nowego zespołu informacji Telewizji Polskiej się powiększa. Jak podaje portal Wirtualne Media, wkrótce dołączy do niej także Monika Sawka. To prezenterka kanału Wydarzenia 24. Kiedyś pracowała już dla mediów publicznych. 

Zobacz wideo Monika Miller znów w TVP? Skomentowała

Kolejna prezenterka ma przejść z Polsatu do TVP

Monika Sawka rozpoczęła pracę w Polsat News w 2018 roku, jako lokalna reporterka z Lublina. Wcześniej jednak była związana z TVP3, gdzie prowadziła "Panoramę Lubelską" i program "Mam pytanie". Pracowała także w Polskim Radiu Lublin. W centrali Polsat News zaczęła pracować w programie "W rytmie dnia". Jako prowadząca główne wydanie "Wydarzeń" zadebiutowała w 2020 roku. Obecnie widzowie mogą ją oglądać w serwisach o 12:50 i 15:50, a także na kanale Wydarzenia 24. Portal Wirtualne Media zapytał Monikę Sawkę o transfer z Polsatu do TVP. Nie chciała tego jednak potwierdzić. - Nie komentuję sprawy - odpowiedziała. 

Transferów z Polsatu do TVP jest sporo

Dodajmy, że spore grono dziennikarzy kanałów informacyjnych grupy Polsat przechodzi do Telewizji Publicznej. Do redakcji "19:30" dołączyła m.in. Małgorzata Nowicka-Aftowicz, która wcześniej w Polsat News pracowała jako reporterka programu "Raport". Zespół powiększy także Milena Bobrowska, wcześniej związana z TVN24 oraz Polsat News. Z kolei porankowiec z programu "Nowy dzień", Piotr Jędrzejek, ma teraz zająć się publicystyką w stacji TVP Info. Na początku 2024 roku na antenę TVP ma także powrócić Jarosław Kret, który przez ostatnie lata zapowiadał pogodę w Polsacie. 

Zmiany nie ominą "Pytania na śniadanie"

Rewolucja w TVP trwa, od kiedy władzę w Radzie Nadzorczej przejął Piotr Zemła, mianowany na stanowisko przewodniczącego przez nowego ministra kultury, Bartłomieja Sienkiewicza. Zemła ustanowił Tomasza Syguta prezesem TVP. Z medialnych doniesień wiadomo, że z pracą w stacji mają wkrótce pożegnać się także prezenterzy "Pytania na śniadanie". Anna Popek potwierdziła na razie, że zakończyło z nią współpracę Polskie Radio. Według informacji Pudelka na tym nie koniec. Portal twierdzi także, że z formatem pożegnać ma się Ida Nowakowska. - Anna Popek oraz Ida Nowakowska nie zostały uwzględnione w planach tworzenia "nowego" "Pytania na Śniadanie". - Obie zbyt mocno kojarzą się z poprzednią ekipą - przekazała osoba z produkcji śniadaniówki. 

Anna Popek w 'Pytaniu na śniadanie'Anna Popek w 'Pytaniu na śniadanie' Fot. Kapif.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.