Będzie film o Korze. A nawet dwa. Kto ją zagra? Padły trzy nazwiska

Powstanie dwóch filmów o Korze zostało już potwierdzone. Kto zagra wokalistkę Maanamu? W kuluarach wskazuje się trzy nazwiska.

Pod koniec maja nakładem wydawnictwa Znak ukazała się biografia Kory autorstwa Katarzyny Kubisiowskiej. Publikacja "Się żyje. Kora" przybliża kulisy zawodowe, jak i prywatne artystki, zdradzając przy tym nieznane dotąd fakty z jej życia. Biografia otrzymała zielone światło od Kamila Sipowicza, a jej autorka potwierdziła, że na jej podstawie powstaną dwa filmy - dokumentalny oraz fabularny. Kto zagra Korę?

Zobacz wideo Nie ma ich wśród nas, ale ich utwory zna każdy. Wodecki zostawił „Chałupy Welcome to", a Kora „Krakowski spleen"

Powstaną dwa filmy o Korze na podstawie biografii

"Się kręci. Słowo stanie się filmem. Prawa do ekranizacji mojej książki "Się żyje" zostały zakupione: będzie fabuła. I będzie dokument. I dwie kobiety widzę jako reżyserki" - napisała dość tajemniczo na Facebooku autorka książki Katarzyna Kubisiowska. Jak czytamy w "Super Expressie", produkcją filmu ma zająć się firma ATM, która ma na swoim koncie takie dzieła, jak "Wataha", serial Netfliksa "Zachowaj spokój" czy "Receptura" TVN-u.

Kto zagra Korę? Padły trzy nazwiska

Pozostaje pytanie: kto zagra Korę? Jak podaje "Super Express", dyskutuje się głównie o trzech nazwiskach. Pierwszym z nich jest Olga Bołądź - aktorka znana szerszej publiczności m.in. z filmów autorstwa Patryka Vegi. Mówi się także o Julii Kamińskiej, która w programie "Twoja twarz brzmi znajomo" udowodniła, że doskonale potrafi wcielić się w Korę. Mówi się także o wokalistce Ramonie Rey, która niedawno zaczęła udzielać się aktorsko w serialu "Teściowie", a także koncertuje z repertuarem piosenek Maanamu. Macie swoje typy odnośnie aktorki, która dobrze wcieliłaby się w rolę Kory?

Kora w 2011 r.Kora w 2011 r. Fot. Dawid Chalimoniuk / Agencja Wyborcza.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.