Julia Kamińska

Julia Kamińska

Julia Kamińska jest polską aktorką, która stała się znana za sprawą głównej roli w serialu „BrzydUla”. Kamińska jest również scenarzystką i piosenkarką. W 2010 roku razem z Rafałem Maserakiem wygrała „Taniec z gwiazdami”. Od kilku lat jest związana ze starszym o ponad 20 lat scenarzystą Piotrem Jaskiem.

Imię i nazwisko: Julia Kamińska
Data urodzenia: 13 listopada 1987
Miejsce urodzenia: Gdańsk
Zawód: aktorka, scenarzystka, piosenkarka
Facebook: facebook.com/juliakaminskaofficial
Instagram: _julia_kaminska_

Julia Kamińska – kariera

Julia Kamińska ukończyła Uniwersytet Gdański na kierunku germanistyka, jednak nigdy nie wiązała swoich planów zawodowych z ukończonymi studiami. W 2008 roku stała się znana szerszej publiczności za sprawą głównej roli w serialu komediowym „BrzydUla”. Dodatkowo nagrała utwór „Tyle słońca w całym mieście”, który został wykorzystany w czołówce serialu. Dwa lata po swoim telewizyjnym debiucie w serialu zdobyła nagrodę Telekamery 2010 w kategorii aktorka. Poza tym była nominowana do Wiktorów 2009. Również w 2010 roku aktorka wzięła udział w programie „Taniec z gwiazdami”. Kamińska tańczyła z Rafałem Maserakiem, z którym wygrała jedenastą edycję programu. W 2013 roku aktorką wzięła udział w sesji zdjęciowej do magazynu dla mężczyzn CKM, a pieniądze, które zarobiła przeznaczyła na działalność charytatywną. W tym samym roku dołączyła do obsady serialu obyczajowego „Na dobre i na złe”.
W jej filmografii znajdują się również takie filmy i seriale jak: „Singielka”, „Na Wspólnej”, „Ja wam pokażę!”, „Barwy szczęścia”, „Być jak Kazimierz Deyna”, „Prawo Agaty” i „Hotel 52”. Była scenarzystką w serialach „BrzydUla”, „Pierwsza miłość” i „Singielka”.

Julia Kamińska – życie prywatne

Młoda aktorka zawsze chroniła swoje życie prywatne. Od jakiegoś czasu jest związana z 21 lat starszym znanym scenarzystą, Piotrem Jaskiem. Aktorka przyznała, że różnica wieku nie ma dla nich znaczenia i czuje się szczęśliwa ze starszym mężczyzną. Wcześniej Kamińska była związana z Lwem Murzenką, z którym grała w serialu „BrzydUla”.

julia kamińska

Więcej o:

julia kamińska