Ramona Rey

Ramona Rey

Ramona Rey to polska piosenkarka, która zadebiutowała w 2005 roku utworem "Zanim wstanie słońce". Motyw refrenu z tej piosenki wykorzystano w reklamie wody mineralnej firmy Żywiec-Zdrój. Ramona chętnie wykonuje muzykę klubową, a jej oryginalne interpretacje piosenek zapewniają jej niegasnące zainteresowanie.

Pełne imię i nazwisko: Katarzyna Alina Okońska
Data urodzenia: 30 sierpnia 1983r.
Miejsce urodzenia: Gryfice
Zawód: piosenkarka
Instagram: @erkarey
Facebook: facebook.com/ramonareyofficial/

Ramona Rey - początki kariery

Ramona Rey, czyli Katarzyna Okońska, pochodzi z Gryfic. Urodziła się w 1983 roku. W Gryficach ukończyła liceum. Jeszcze w szkole średniej uczęszczała na lekcje śpiewu oraz gry na gitarze. Po zdanej maturze Ramona wzięła udział w projekcie Andrzeja Strzeleckiego. Wraz z innymi artystami stworzyli musical opierający się na nowych aranżacjach przebojów Czerwonych Gitar. Wykorzystano utwory takie jak: "Kwiaty we włosach", "Anna Maria", "Tak bardzo się starałem". Pomiędzy ich wykonania wpleciono historię spotkania grupy kolegów ze szkolnej ławy dwadzieścia pięć lat po maturze.
Przełomem dla kariery Okońskiej było spotkanie z Igorem Czerniawskim. Wymyślił dla młodej piosenkarki pseudonim sceniczny oraz opracował jej wizerunek. Wspólnie stworzyli pierwszy singiel "Zanim wstanie słońce". Kolejny ukazał się rok później i nosił tytuł "Pięknie jest". W tym czasie miała również premiera debiutanckiej płyty piosenkarki, która nosiła tytuł "Ramona Rey". W 2006 roku Ramona Rey wzięła udział na Festiwalu w Jarocinie, do którego została zaproszona przez Pawła Kukiza.

Ramona Rey - dalsza kariera

W 2009 roku ukazał się drugi album piosenkarki "Ramona Rey 2". Z niego pochodzi przebój piosenkarki "Skarb". Drugi singiel z płyty zatytułowany "Znajdź i weź mnie" był jednym z utworów promujących film "Kochaj i tańcz". Płyta okazała się sukcesem, zdobyła pozytywne opinie krytyków muzycznych.
W 2009 roku Ramona Rey wzięła udział w stworzeniu piosenki na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Wraz z gwiazdami ze światowych scen muzycznych nagrała utwór "Oh Africa".

Zobacz także:

Natalia Przybysz - Muniek Staszczyk - Dorota Miśkiewicz

ramona rey

Więcej o:

ramona rey

  • Ramona Rey - Skarb - klip

    Piosenka "Skarb" i sam teledysk do niej są dość nietypowe. Nie każdemu musi się podobać, ale spora rzesza fanów wprost je uwielbia. Podoba Wam się? RAMONA REY - Skarb PS. Kotek wcale nie pisze, że piosenka jest nowa:)

  • II etap głosowania na "Debiut Roku" - sprawdź, kto przeszedł

    Miło nam poinformować, że do kolejnego etapu głosowania w kategorii "Debiut Roku" przeszły następujące gwiazdy: 1. JULIA KAMIŃSKA (BRZYDULA) 2. PAULLA 3. RAMONA REY 4. DOROTA GARDIAS Oddawajcie głosy, komentujcie, a jeżeli wśród nominowanych znalazł się wasz idol lub ulubieniec, to poinformujecie o

  • Horodyńska o Gardias: LALA WYPOMADOWANA SAMOOPALACZEM

    Roku"! Poznaj nominowanych w kategorii Debiut Roku i głosuj! dorota gardias ramona rey canyd girl isabel marcinkiewicz agent tomek paulla nergal plotki roku julia kamińska debiut roku brzydula adam darski tomasz małecki Poznajcie nominowanych w kategorii DEBIUT ROKU i zagłosujcie na swojego faworyta

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.