Wzruszające pożegnanie Jakuba Błaszczykowskiego. Były łzy, uściski i wsparcie rodziny

Jakub Błaszczykowski po raz ostatni w narodowych barwach odśpiewał hymn Polski w czasie spotkania towarzyskiego z Niemcami. 16 czerwca legenda polskiej piłki nożnej pożegnała się z kibicami.

16 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się mecz towarzyski Polska-Niemcy. Jest to wyjątkowe spotkanie, bo ostatnie Jakuba Błaszczykowskiego. Pobił on rekord bycia członkiem kadry narodowej. Wcześniej należał on do Włodzimierza Lubańskiego. W piątkowym meczu wystąpił w barwach biało-czerwonych po raz 109 jako kapitan drużyny. Grał na murawie od samego początku, po 16 minutach zszedł z boiska. Nie jest to przypadkowa cyfra.

Zobacz wideo Błaszczykowski żegna się z kadrą. "Reprezentacja zawsze była dla mnie najważniejsza"

Jakub Błaszczykowski żegna się z kadrą. Pożegnano go podczas meczu Polska-Niemcy 

Piłkarz już od dwóch lat nie gra. Nabawił się poważnej kontuzji, która uniemożliwiła mu powrót na murawę. Nie zakończył jeszcze oficjalnie kariery, a jedynie odchodzi z kadry narodowej. 16 czerwca 2023 roku został oficjalnie pożegnany podczas meczu z Niemcami. Robert Lewandowski w trakcie konferencji 12 czerwca mówił, że to z pewnością ma duże znaczenie dla Błaszczykowskiego, ponieważ lwią część kariery spędził właśnie u naszych zachodnich sąsiadów. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego odebrał od Cezarego Kuleszy, prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej pamiątkową koszulkę z numerem 109 - tyle ile razy wystąpił w barwach biało-czerwonych. Kuba Błaszczykowski grał od samego początku meczu. Próbował strzelić ostatniego gola, niestety atak na bramkę nie udał się. (Dopiero w 30 minucie Jakub Kiwior dał Polakom prowadzenie). Kiedy zegary wybiły 16 minutę, Błaszczykowski zszedł z boiska. Czemu akurat wtedy? Taki numer nosił na koszulce. Ze łzami w oczach ukłonił się wszystkim. Oddał Robertowi Lewandowskiemu opaskę kapitana. Panowi wymienili uścisk. Później udał się do rodziny, która ze łzami w oczach objęła go w ramionach. Była obecna żona i dzieci. Kibice na trybunach godnie pożegnali wybitnego piłkarza. Więcej zdjęć z pożegnania Kuby Błaszczykowskiego znajdziesz w galerii u góry strony. 

Jakub Błaszczykowski z rodzinąJakub Błaszczykowski z rodziną Fot. screen TVP

Jakub Błaszczykowski nie miał łatwego życia

Jakub Błaszczykowski jest symbolem niezłomności polskiej piłki nożnej. Piłkarz miał niespełna 11 lat, gdy stracił ukochaną matkę. Anna Błaszczykowska zginęła tragicznie w 1996 roku. Została zamordowana na jego oczach. Śmiertelny cios zadał... ojciec Kuby, podczas jednej z rodzinnych kłótni. Jego kariera sportowa stała pod wielkim znakiem zapytania, gdy stracił matkę. "Na trzy miesiące zawiesiłem buty na kołku. Straciłem sens życia" - mówił w swojej książce. Mimo wielkiego żalu do ojca, pojawił się na jego pogrzebie w 2012 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.