Susan Boyle nagle zniknęła. Gwiazda "Mam talent!" miała duże problemy zdrowotne. "Myślałam, że już nie wrócę"

Susan Boyle powróciła i udowodniła, że jej głos, mimo problemów, z jakimi w ostatnim roku się mierzyła, nie stracił na sile. Swoją nieobecność na scenie piosenkarka wytłumaczyła w finale "Britain's Got Talent".

Susan Boyle zyskała popularność na całym świecie dzięki występom w trzeciej edycji "Britain's Got Talent", która była emitowana w 2009 roku. Programu nie wygrała (zajęła drugie miejsce), ale odniosła spektakularny sukces. Sprzedała ponad 25 mln płyt, a jej majątek szacowany jest na 22 mln funtów. Jakiś czas temu piosenkarka zniknęła ze sceny i przestała udzielać się publicznie. Teraz wiadomo, co się z nią działo w ostatnim roku.

Zobacz wideo Jakie są objawy udaru, jak go rozpoznać i pomóc?

Susan Boyle powróciła na scenę. Czemu nie śpiewała?

Ostatni raz publicznie - przed przerwą - Susan Boyle wystąpiła w telewizji na początku 2022 roku. Później wydawało się, że zapadła się pod ziemię. Kilka dni temu gwiazda na szczęście powróciła i usprawiedliwiła swoją prawie roczną nieobecność. Jak wyznała podczas finału ostatniej edycji "Britain's Got Talent", jej brak na scenie wynikał z problemów zdrowotnych. Musiała zawalczyć, by odzyskać swój charakterystyczny głos.

To wspaniałe uczucie (być tu znowu – przyp. red.) - jest to dla mnie wyjątkowe, ponieważ w kwietniu ubiegłego roku doznałam niewielkiego udaru mózgu. (...) Myślałam, że już nie wrócę na scenę, ale udało mi się – przyznała 62-latka w programie na żywo i nie kryła wzruszenia.
 

Simon Cowell wiedział o problemach Susan Boyle

Przy okazji występu z inną brytyjską wokalistką - Lucie Jones, udowodniła, że jej głos nie zmienił się i nadal jest silny, jak gdy pierwszy raz pojawiła się na scenie "Britain's Got Talent". Panie wykonały razem "I Dreamed a Dream", czyli kompozycję, która Susan Boyle przyniosła światową popularność, otwierając jej drzwi do kariery. Na scenie pojawiła się też w pewnym momencie z obsadą musicalu "Les Miserables. Nędznicy", a widzowie nie szczędzili jej gromkich braw. Był to jej pierwszy publiczny występ od udaru.

Gościnna obecność Susan Boyle została przypieczętowana przez jurora programu - Simona Cowella. Showman podziękował jej za udział w show, ciesząc się bardzo z jej powrotu. "Susan, tak wiele ci zawdzięczamy, wiedziałem, że nie jest z tobą dobrze, ale jeśli ktokolwiek miałby powrócić, to z pewnością to jesteś ty. Bez ciebie nie byłoby tak samo – podsumował Simon Cowell na antenie brytyjskiego "Mam talent!".