Susan Boyle ma zespół Aspergera. "Mam trudności w relacjach międzyludzkich"

Uczestniczka brytyjskiego "Mam talent" wyznała prawdę o swojej chorobie.

Susan Boyle zasłynęła w 2009 roku w brytyjskim "Mam Talent", kiedy zaśpiewała utwór "I Dreamed a Dream" z musicalu  "Les Miserables. Nędznicy". Wokalistka szturmem zdobyła serca publiczności, jednak nie dało się nie zauważyć, że nie czuje się komfortowo z tym zainteresowaniem. Teraz Boyle zdradziła w wywiadzie z "The Observer", że cierpi na zespół Aspergera.

Rok temu Boyle odwiedziła szkockiego specjalistę, który później rozpoznał u niej zespół Aspergera - formę autyzmu, która głównie wpływa na umiejętności interakcji społecznych i komunikacji - czytamy na "Daily Mail".

Susan Boyle.Susan Boyle. PR Photos PR Photos

Jej choroba zaczęła się z powodu urazu mózgu, którego doznała w dzieciństwie. Przezywano ją wtedy w szkole "Prostą Susan". To jednak nie był koniec jej problemów ze zdrowiem. Susan cierpiała też na depresję. Świadomość choroby Aspergera sprawiła, że zrozumiała, dlaczego bała się obcych i unikała kontaktu wzrokowego, co sprawiało, że przez całe dzieciństwo czuła się "inna".

Zawsze wiedziałam, że przyczepia mi się niesprawiedliwe łatki -  powiedziała.

Susan BoyleSusan Boyle Susan Boyle, kadr z klipu Susan Boyle, kadr z klipu

Choroba Aspergera tłumaczy często zaskakujące zachowanie Boyle:

Powiedziałabym, że mam trudności w relacjach międzyludzkich, trudności komunikacyjne, które prowadzą do wielu frustracji. Jeśli ludzie będą nieco bardziej cierpliwi, to by pomogło - zdradziła.

Susan Boyle wyznała w mediach prawdę o swojej chorobie, po to, by inni mogli ją lepiej zrozumieć.

Asperger mnie nie definiuje. To stan, z którym muszę żyć i przepracować i teraz czuję się spokojniej w stosunku do siebie. Ludzie będą o wiele lepiej rozumieć to, kim jestem i dlaczego robię rzeczy, które robię - wyjaśniła.

Susan Boyle.Susan Boyle. PR Photos PR Photos

Boyle miała trudności z radzeniem sobie z sukcesem. Tuż po "Mam talent" była wyczerpana nerwowo. Fani pokochali Boyle i jej bezsprzeczny talent. Brytyjka sprzedała 14 milionów płyt na całym świecie, ostatnio wydała swój czwarty album "Home for Christmas". Szykuje się też do debiutu filmowego w "Christmas Candle ".

Susan BoyleSusan Boyle AP AP

 

Vic

Więcej o: