Madeleine McCann miałaby już 20 lat. Rodzice w dniu jej urodzin opublikowali ważny wpis

12 maja Madeleine McCann, zaginiona przed 17 laty dziewczynka, obchodzi urodziny. Jej rodzice nadal wierzą, że się odnajdzie. Wystosowali oświadczenie.

Madeleine McCann zaginęła 3 maja 2007 roku. Do tej pory jej nie odnaleziono, nie ma również potwierdzonych w stu procentach informacji, jakoby dziewczynka nie żyła. Jej rodzice od lat mają nadzieję, że Madeleine się odnajdzie. W najnowszym oświadczeniu, wystosowanym przy okazji jej 20. urodzin, napisali, że wciąż na nią czekają.

Zobacz wideo Najgłośniejsze zaginięcia w Polsce. Nie wszystkie zostały wyjaśnione, nie wszystkich sprawców ukarano

Madeleine McCann 12 maja obchodzi urodziny

Rodzice Madeleine McCann na Facebooku zamieścili kilka słów skierowanych bezpośrednio do córki. Dołączyli też nowe nagranie z kompilacją zdjęć dziewczynki sprzed lat.

Wszystkiego najlepszego, Madeleine. Wciąż cię brak. Wciąż bardzo tęsknimy. Wciąż szukamy - tak długo, jak będzie trzeba. Kochamy cię i czekamy na ciebie. Nigdy się nie poddamy.

Kate i Gerry McCann od lat wierzą, że ich córka nie tylko żyje, ale kiedyś wróci do nich z rąk porywacza. Nadzieje te rozbudzają co jakiś czas kolejne kobiety, które podają się za zaginioną Madeleine. W ostatnich miesiącach największy rozgłos zyskała Polka, Julia Faustyna Wandelt. Przy wsparciu amerykańskiej prywatnej detektyw i "perskiego medium", Wandelt trafiła do amerykańskich mediów, gdzie w jednym z popularnych talk-show utrzymywała, że jest Madeleine McCann. Teorię tę obaliły testy DNA, jednak przez kilka tygodni intensywnie porównywano w mediach zdjęcia Julii Faustyny z fotografiami Madeleine McCann z dzieciństwa. Choć podobieństwa widać było gołym okiem, historia Julii Faustyny okazała się całkowicie nieprawdziwa, co od początku próbowali udowodnić jej rodzice.

Zaginięcie Madeleine McCann

Madeleine McCann zaginęła w 2007 roku po tym, jak rodzice zostawili ją samą śpiącą w hotelowym pokoju w portugalskiej wakacyjnej miejscowości Praia da Luz. Mimo szeroko zakrojonych działań policji w Portugalii i w Wielkiej Brytanii, skąd pochodzą rodzice dziewczynki, los Madeleine pozostaje niewyjaśniony. Udało się zatrzymać potencjalnego sprawcę jej porwania - pedofila i gwałciciela, Christiana Brucknera. Mężczyzna utrzymuje jednak, że z zaginięciem Madeleine nie miał nic wspólnego, choć w tamtym czasie przebywał niedaleko Praia da Luz. Policjanci sprawdzali każdy ślad, jednak przez lata nie ogłoszono żadnego przełomu w sprawie. Nigdy nie znaleziono też ciała dziecka, co daje rodzicom Madeleine nadzieję, że ich córka nadal żyje.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.