Pola Raksa nie miała szczęścia w miłości. "Kostenko nie gardził kontaktami z paniami z półświatka"

Pola Raksa była piękna, utalentowana i cieszyła się ogromną popularnością. Pomimo tego, jej życie nie było usłane różami. Mężczyzna, w którym się zakochała, złamał jej serce. Po tym, jak się rozstali, aktorka przysięgła sobie, że nigdy więcej nie wyjdzie za mąż.

Pola Raksa może pochwalić się bogatym dorobkiem zawodowym. Swego czasu grała u najlepszych twórców filmowych i teatralnych. Między innymi wystąpiła w "Pamiętniku znalezionym w Saragossie" Wojciecha Jerzego Hasa, a także w "Popiołach" Andrzeja Wajdy. Jednak największą popularność przyniósł jej serial "Czterej pancerni i pies". Po tej roli Raksa stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w Polsce, zyskała również miano najpiękniejszych aktorek PRL-u. Pomimo tego, że wielu mężczyzn zabiegało o jej względy, to serce oddała Andrzejowi Kostence. Ten związek nie doczekał się jednak szczęśliwego zakończenia.

Zobacz wideo Oni kiedyś byli razem. Zapomniane związki show-biznesu

Pola Raksa i Andrzej Kostenko - historia związku

Pola Raksa i Andrzej Kostenko poznali się na planie produkcji "Rozwodów nie będzie". On był wówczas młodym i zdolnym operatorem, ona wschodzącą gwiazdą kina. Szybko między nimi zaiskrzyło. Na ślubnym kobiercu stanęli w listopadzie 1963 roku. Po ślubie zamieszkali w domu po rodzicach Kostenki przy ulicy Sowińskiego, z dala od centrum Łodzi. Cztery lata później na świat przyszedł ich syn Marcin. Wówczas małżonkowie podjęli decyzję o przeprowadzce do Warszawy. Miał być to czas na zespolenie ich rodziny, bo do tej pory oboje byli w rozjazdach, a ich pociechę wychowywała głównie babcia.

Z przeprowadzki najbardziej cieszę się dlatego, że wreszcie nasza rodzina będzie razem - powiedziała Raksa w rozmowie z "Magazynem Filmowym".

Sielanka nie trwała jednak długo. Po kilku latach wspólnego życia okazało się, że Kostenko nie był dobrym materiałem na męża i ojca. Operator nie potrafił dochować wierności żonie, a także był o nią bardzo zazdrosny. "Kostenko nigdy nie był typem wiernego męża i kompletnie nie nadawał się na ojca rodziny. Balangowicz i playboy, nie gardził kontaktami z paniami z półświatka. Na dodatek był o swą żonę maniacko zazdrosny, utrudniając jej granie miłosnych scen" - pisał w swoich wspomnieniach producent Gene Gutowski.

Pola Raksa, Małgorzata Niemirska, Barbara Krafftówna Pola Raksa będąc u szczytu sławy zniknęła. Rodzina, romans z Lindą aż w końcu... Losy bohaterek serialu "Czterej pancerni i pies"

Czarę goryczy przelał wyjazd do włoskiego kurortu Cortina D’Ampezzo. Kostenko zdradził żonę z hotelową pokojówką. Pola Raksa nigdy nie wybaczyła mężowi tej zdrady. Rozwiodła się z nim i obiecała sobie, że nigdy więcej nie stanie na ślubnym kobiercu. 

Bogusław Linda i Pola Raksa przed laty mieli romans

Raksa, choć dotrzymała słowa i rzeczywiście nie wyszła już za mąż, to nie znaczy, że nie stroniła od romansów. Najsłynniejszym i najszerzej komentowanym był jej związek z Bogusławem Lindą. Poznali się, gdy jego kariera dopiero nabierała tempa, a jej sława powoli przygasała. Dlaczego ich związek się rozpadł? TUTAJ przeczytacie więcej na ten temat. 

Więcej o: