Zespoły disco polo zarabiają krocie na weselach. Boys to rekordziści. Biorą 40 tys. za krótki występ

Znany youtuber przeprowadził dziennikarskie śledztwo, żeby dowiedzieć się, jakie są stawki za występy weselne gwiazd disco polo. Najpopularniejszy polski wykonawca tego nurtu muzycznego bierze 40 tysięcy złotych za... 35 minut występu.

Dymitr Błaszczyk jest dziennikarzem i twórcą internetowym, publikującym w sieci filmiki na znanym kanale na YouTube "Sprawdzam Jak". W najnowszym odcinku postanowił wziąć na warsztat, w związku ze zbliżającym się sezonem ślubnym, stawki muzyków za występy na tego typu uroczystościach. Skupił się przede wszystkim na gwiazdach muzyki disco polo. Okazuje się, że jeśli chcemy urozmaicić gościom czas muzyką Marcina Millera, czy zespołu Power Play na naszym weselu, to musimy za to słono zapłacić. 

Zobacz wideo Dlaczego Bartek Laskowski z Genzie malował domy w Norwegii oraz co zrobił w "Od przedszkola do Opola"? Bartek zagrał w Koło Plotka

Boys, Piękni i Młodzi, Czadoman - stawki za występy na weselach

Muzycy disco polo stanowią w Polsce jedną z najbardziej rozpoznawalnych grup wykonawców. Ich piosenki mają na YouTube miliony odtworzeń i spore grono odbiorców. Nic więc dziwnego, że często ich grafiki są wypełnione licznymi występami i koncertami. Jeden ze znanych youtuberów postanowił udostępnić film, w którym podzielił się informacjami na temat zarobków znanych gwiazd muzyki disco polo. Na pierwszy ogień poszedł zespół Boys z frontmanem Marcinem Millerem. Menedżer poinformował, że za 35-minutowy występ artysty inkasuje 40 tys. złotych. 

Jeśli chodzi o event weselny, jest to około 35 minut, plus ewentualne bisy. Ja nazywam te bisy "koncertem życzeń". To wygląda tak, że pan młody prosi o wykonanie piosenki z dedykacją dla swojej żony. Marcin Miller wychodzi. "I teraz specjalna dedykacja do pana młodego dla swojej małżonki" - powiedział menedżer zespołu Boys.
 

Z kolei Piękni i Młodzi trochę inaczej podchodzą do tematu weselnych wystąpień. Okazuje się, że zespół z Magdą Narożną na czele za nie dłuższy niż 45-minutowy występ podczas zabawy, bierze od 25 do 35 złotych. Normalny koncert w plenerze to już koszt 35 tys. złotych. Power Play natomiast liczy sobie 15 tys. zł za 50 minut występu, a Czadoman - 25 tysięcy złotych. Dodatkowo, jeśli ma się odbyć się w godzinach nocnych, zespół Pawła Dudka oczekuje zakwaterowania na sześć osób oraz zapewnienia posiłków. Więcej o stawkach gwiazd znajdziesz w materiale na YouTube, który udostępnił twórca kanału "Sprawdzam Jak".