Czadoman

Czadoman

Czadoman jest polskim piosenkarzem disco-polo. Jego najbardziej znane przeboje to „Ruda tańczy jak szalona” i „Chodź na kolana”. Piosenkarz początkowo występował pod swoim własnym nazwiskiem, jednak dopiero po przybraniu pseudonimu i stworzeniu charakterystycznego wizerunku jego kariera nabrała rozpędu.

Imię i nazwisko: Paweł Dudek
Pseudonim: Czadoman
Data urodzenia: 8 lutego 1986
Zawód: piosenkarz
Gatunki muzyczne: dance, disco polo
Facebook: facebook.com/CZADOMAN/

Czadoman – początki

Czadoman rozpoczął swoją karierę w Internecie na początku sierpnia 2013 roku. Początkowo występował w masce, ponieważ jak mówił wokalista, nie mógł pokazać twarzy z powodu kłopotów ze swoim poprzednim menadżerem. W grudniu 2013 roku wokalista zaprezentował utwór „Chodź na kolana”, który wkrótce stał się wielkim przebojem disco-polo i podbił serca fanów tego gatunku. W teledysku do tego utworu Czadoman pokazał się w masce podobnej do masek superbohaterów, takich jak Superman czy Spiderman. W połowie grudnia Czadoman na swoim profilu ogłosił, że niedługo zdejmie maskę. Artysta pokazał twarz w teledysku nagranym do piosenki „Ruda tańczy jak szalona”. Teledysk pojawił się w Internecie 28 marca 2014 roku, początkowo wokalista miał na sobie maskę, jednak po chwili ją odrzucił i wystąpił w ciemnych okularach i żółtej czapce.

Czadoman – kariera

Początkowo Czadoman występował pod własnym nazwiskiem w zespole rockowym Arena. Później próbował zrobić karierę solową śpiewając muzykę popowo-rockową. Z powodu konfliktu z menadżerem, przerwał karierę pod własnym nazwiskiem i postanowił przybrać pseudonim Czadomana. Największe przeboje wokalisty były odtwarzane w serwisie YouTube kilkadziesiąt milionów razy. W 2015 roku na festiwalu Polsat SuperHit utwór „Ruda tańczy jak szalona” zajął trzecie miejsce za największą liczbę odtworzeń. Na fali popularności Czadoman wystąpił w programach telewizyjnych „Dzień Dobry TVN” i „Kuba Wojewódzki”.

czadoman

Więcej o:

czadoman