Tomasz Borkowy urodził się w 1952 roku w Warszawie. Na studia wyjechał do Krakowa, gdzie ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego i rozpoczął karierę aktorską. Zadebiutował w filmie zatytułowanym "Nie znasz spokoju". Później wystąpił także w kilku innych produkcjach, ale przełom w jego drodze zawodowej nastąpił w 1980 roku. To właśnie wtedy Tomasz Borkowy otrzymał rolę w kultowym serialu "Dom". Jako postać Andrzeja Talara skradł serca widzów i zagościł w nich na stałe.
Propozycja zagrania w serialu "Dom" padła od reżysera Jana Łomnickiego. Tomasz Borkowy początkowo nie był zbyt zainteresowany ową rolą. Na swoje miejsce polecił nawet dobrego kolegę. Ostatecznie aktor zgodził się i jednak przyjął propozycję. Serial już od samego początku cieszył się sporym zainteresowaniem oraz popularnością wśród widzów. Tomaszowi Borkowemu przyniosło to ogromną sławę i rozpoznawalność. To jednak go nie satysfakcjonowało. Mężczyzna marzył o rozwoju zagranicznej kariery. Dostał nawet propozycję roli w filmie Rainera Fassbindera.
Jego plany zostały pokrzyżowane przez wprowadzenie stanu wojennego. W trakcie przemian politycznych Tomasz Borkowy przebywał w Berlinie. Nie mógł powrócić do ojczyzny, w związku z tym postanowił wyemigrować do Wielkiej Brytanii. Początkowo chwytał się rozmaitych prac, a następnie zapisał się do szkoły filmowej.
Krótko po tym otrzymał posadę asystenta w teatrze. Później został jednym z dyrektorów artystycznych, a następnie próbował swoich sił jako reżyser. Zagraniczna kariera miała jednak ciemne strony. Z powodu stale przedłużającego się wyjazdu Tomasz Borkowy musiał zapłacić wysoką cenę. Rozpadło się jego małżeństwo. Stracił również kilka lat z życia syna Filipa.
Z Londynu mężczyzna przeniósł się do Edynburga. Tam współtworzył jeden z najsłynniejszych festiwali teatralnych "Edinburgh Festival Fringe". W Szkocji znalazł też drugą żonę. Laura Mackenzie-Stuart była arystokratką, córką Johna Mackenzie Stuarta, byłego prezesa Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu. Tomasz Borkowy poznał Laurę Mackenzie-Stuart w 1991 roku. Cztery lata później para zaręczyła się.
Jak podaje portal Świat Seriali, dziś Tomasz Borkowy uważa się za prawdziwego obywatela świata i nie żałuje ani jednej decyzji. Zapewnia, że ma mieszkanie w Szkocji i Hiszpanii, a jego przyjaciele są porozrzucani po różnych zakątkach świata m.in. w Kanadzie, Australii i Hongkongu. Oprócz tego aktor świetnie posługuje się kilkoma językami, w tym angielskim i hiszpańskim.
Miszczak zapytany o odejście Cichopek i Kurzajewskiego z Polsatu. "Kiedyś źle wybrali i płacą za to cenę"
Wachowicz wraz z Kurzopkami pożegnała się z "halo tu polsat". Mówi o zaskoczeniu
Olbrychski grzmi, że go ocenzurowano. Napisał list do Tuska. "To jest naplucie mi w twarz"
Piotra Polka przestrzegano, by nie mówił o chorobie. "Jestem po przeszczepie"
Tak wygląda mazurska willa Kwaśniewskich. Tuż obok kryje się coś jeszcze
Ministerstwo Zdrowia przygląda się fundacji Dody. Wiadomo, o co poszło
Żona zostawiła go dla 21-latka. To, co członek Ich Troje zastał po powrocie z trasy, było ciosem
"Trzymajcie się tam w tym Trójmieście". TTV tłumaczy się z komicznej wpadki
Po ramówce Polsatu. Ida przejmuje stację, w ofercie hity, ale nie wszystkie gwiazdy pokazały klasę