Grał w "M jak miłość", a potem wstąpił do zakonu. Jakub Strzelecki to dziś ojciec Tobiasz

Jakub Strzelecki zagrał pamiętną rolę w "M jak miłość", gdzie wcielił się w psychologa Darka, który prześladował Kingę Zduńską. Aktor nie znalazł jednak powołania na planie filmowym i ostatecznie... wstąpił do zakonu.

Fanom seriali Jakub Strzelecki znany jest z takich produkcji jak "Czas honoru", "Samo życie" czy "M jak miłość". Aktor przez lata przygotowywał się do zawodu. Na początku drugiej dekady XXI wieku ukończył Wydział Aktorski na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, a od 2000 roku występował w Teatrze "Druga Strefa" w Warszawie. Mimo wykształcenia w prestiżowej szkole i zdobytego doświadczenia całkowicie zmienił swoją życiową ścieżkę. Dziś jest już po ślubach wieczystych i zmienił imię.

Zobacz wideo Mikołaj Roznerski o zainteresowaniach syna. Też zostanie aktorem?

Jakub Strzelecki grał w "M jak miłość". Dziś jest zakonnikiem

Jakub Strzelecki wstąpił do zakonu Ojców Bernardynów w 2014 roku, gdzie przygotowywał się do bycia księdzem. W październiku 2020 roku złożył śluby wieczyste w Bazylice Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie przyjął imię Tobiasz. Kilka miesięcy później - w lutym 2021 roku - przyjął sakrament święceń pierwszego stopnia. Jak mówił przed laty ojciec Faustyn, pojawienie się aktora wśród zakonników wywołało niemały zamęt.

Tak, na początku był dreszczyk emocji. Bo jak to, znany aktor rezygnuje ze sławy, pieniędzy, wygodnego życia i wybiera klasztor, jak to? Ale to było tylko chwilę - powiedział w "Dzienniku Łódzkim" ojciec Faustyn.

Strzelecki zamieszkał najpierw w klasztorze w Warcie, kolejno w Leżajsku, a następnie w Kalwarii Zebrzydowskiej. Latem ubiegłego roku przyjął pełne święcenia. Obecnie ma pod swą opieką świątynie w Hucisku oraz w Maleniskach, miejscowości znajdującej się nieopodal Leżajska. Co ciekawe, nie zrezygnował całkowicie ze swojej profesji. Dziś wybiera jednak takie role, które współgrają z jego codziennością. W 2017 roku wcielił się w postać Jezusa Chrystusa w misteriach pasyjnych w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Kamil 'Ślub od pierwszego wejrzenia' "ŚOPW". Kamil narzeka na pogodę i czeka na piątek. My patrzymy na jego brodę

Cristina Scuccia zrzuciła habit i została piosenkarką

Historię odwrotną do Jakuba Strzeleckiego ma Cristina Scuccia. Zakonnica dała się poznać we włoskiej edycji "The Voice", gdzie zachwyciła jury i publiczność swoim niezwykłym głosem. Po niebywałym sukcesie w show, które wygrała, postanowiła odejść z zakonu i skupić na karierze. Dziś niczym nie przypomina siebie sprzed lat. Habit zamieniła na wysokie szpilki i wystrzałowe kreacje.

Więcej o: