Księżna Kate walczy z wiatrem w kapeluszu i szafirowych kolczykach Diany. Tym razem nie zachwyciła. Wyszło mdło

Podczas nabożeństwa z okazji Dnia Wspólnoty Narodów księżna Kate olśniła zebranych. Żona księcia Williama założyła elegancki granatowy kostium. Uwagę przyciągała jednak przede wszystkim symboliczna biżuteria.

Książę William jako następca tronu Wielkiej Brytanii musi uczestniczyć w wielu oficjalnych uroczystościach. Ostatnio książę Walii pojawił się wraz z żoną na dorocznym nabożeństwie z okazji Dnia Wspólnoty Narodów. Msza odbyła się w Opactwie Westminsterskim. Było to pierwsze tego typu wydarzenie od śmierci królowej Elżbiety II. Księżna Kate jak zwykle zadała szyku. Żona przyszłego króla założyła wyjątkową ozdobę.

Zobacz wideo Książę William i księżna Kate w pierwszym wystąpieniu po pogrzebie królowej Elżbiety II. Oboje nadal w czerni

Księżna Kate zachwyca w granatowym komplecie. Założyła symboliczną ozdobę. To prezent od króla Karola

Na nabożeństwo z okazji Dnia Wspólnoty Narodów księżna Kate przybyła w eleganckim granatowym komplecie, haftowanym w drobne kwiatowe wzory. Całość wypadła poprawnie, ale mdło. Brytyjskie media zdążyły ustalić, że zestaw pochodzi z domu mody Erdem i kosztuje ponad 16 tysięcy złotych. Stylizację uzupełniła pasującym kolorystycznie kapeluszem z dużym rondem, który ciągle musiała przytrzymywać z uwagi na duży wiatr, oraz niewielką kopertówką i czółenkami w tym samym odcieniu.

Uwagę zwracała też drogocenna biżuteria żony księcia Williama. A dokładniej kolczyki z szafirami, które w przeszłości należały do księżnej Diany oraz broszka, którą księżna Walii dostała w prezencie od króla Karola. Ozdoba ta może pochwalić się bogatą historią. Klejnot był prezentem ślubnym dla księżniczki Aleksandry z Danii w 1863 roku, której mąż, król Edward VII, zanim zasiadł na tronie, był księciem Walii. Projekt jest inspirowany odznaką Księcia Walii, która przedstawia trzy pióra wyrastające z korony i związana jest z tym tytułem od XIV wieku.

Księżna Kate i książę WilliamKsiężna Kate i książę William Fot. Frank Augstein / AP Photo

Jak wam się podoba stylizacja księżnej Kate? Więcej zdjęć książęcej pary znajdziecie w naszej galerii na górze strony.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.